Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.8 dízel?

Ford Focus 1.8 dízel?

Figyelt kérdés
Milyenek az 1. generációs Ford Focus 1.8 dízel motorjai? Igazából csak a motor élettartalma, ereje, megbízhatósága érdekelne.
2012. szept. 30. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 1.8 TDDI-re vagy az 1.8 TDCI-re gondolsz?
2012. szept. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
TDDI-re itt az autó amit kinéztem: [link]
2012. szept. 30. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt ilyenem, még az évjárat+szín is stimmel. :)


Én 196000 km-rel adtam túl rajta 2005-ben, hibátlan volt a motor és az autó is. Szerintem sokkal jobb mint pl. az 1.6TDCi, valahogy egyenletesebben adja le az erejét (igaz papíron gyengébb), kevesebb gondom is volt vele (mármint megbízható volt akkoriban, igaz eltelt pár év), 110-120 környékén simán utaztam vele a kisalföldi utakon és alig fogyasztott.

2012. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is vezettem ilyet, kicsit nehéz kiismerni a motor karakterisztikáját, de ha kiismerted, nagyon jól autózható.
2012. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem most egy ugyan ilyen autóm van csak 1.4-es benzin motorral és szeretem vezetni meg minden, de sajnos nekem nagyon gyenge meg sok gond van a motorral és majdnem 10litert eszik mert pörgetni kell hogy mennyen. Holnap megint autószerelőhöz viszem :( Tehát szerintetek megvehetem ha jó állapotban van?
2012. szept. 30. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az 1.4-es tényleg nagyon gyenge, benzinesből minimum 1.6-os kell, hogy menjen valahova. Nyugodtan vedd meg a dízelt, ha jó állapotban van.

2012. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!