Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere periódus, ti hogy...

Napkiraly kérdése:

Olajcsere periódus, ti hogy tartjátok be?

Figyelt kérdés
A gépkönyvem (most megtudhatja mindenki,a jó öreg közutálatnak örvendő Napkirály Opellel jár) szerint 35000 km egy olajcsere periódus, jelenleg 50000 körüljár a kocsi. Én a korábbi autónál bevált 10ezer kilométeres olajcsereperiódust alkalmazom, nem igazán tudom elhinni amit a gyár mond (ahogy azt sem,amikor a kezembe nyomták a szalonban a kulcsot azzal, hogy ez a blokk olyan jól van fúrva, hogy ennek nincs bejáratás,ezeknek már nem kell olyan). Ti hogy vagytok ezzel,betartja valaki ezeket az extrém hosszú olajcsereperiódusokat, esetleg van-e valakinek ilyen tapasztalata (mennyi után döglött be autója 35ezres olajcsereperiódusnál). Pazarló lennék, hogy 10ezrenként kidobom az aranyárú castrol olajat? Állag alapján (magam cserélem) szerintem csereérett 10ezernél.

2012. szept. 15. 20:21
1 2
 11/15 Főzős Laci ***** válasza:

Egy ismerősöm a Ladájában öt évente cseréli,de keveset megy vele.Én is a 10.000 km-es cserét favorizálom,egy kis ráhagyással.Tehát lehet 9500-nál is,meg 11.000-nél is.

Az előttem szólók már helyesen elmondták,hogy a 35.000 km csak az autópályás közlekedésre érvényes.A motorolaj mindennek a lelke az autózásban,és törődni kell vele,mint az egészségünkkel.Hallottam már a profi olajcseréről is.

Ennek lényege,hogy a régi olaj leengedése után betöltünk egy olcsó olajat(amennyi szükséges a gépkezelési útmutatója szerint),járatjuk egy kicsit,leengedjük.

Na és ezután megy bele a "jó" olaj.Én nekem meg fog érni plusz 4000 forintot ez a kis meló!

2013. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálam 6000km után csere.
2016. febr. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

10.000 km olajcsere ajanlott de ha figyelmes gazdi vagy akkor 8000 km

A motor hibatlan akkor batran az 5w mennyen bele

Opelosok nagy hiba forrasa es orokos vita is a vastagabb olaj

Ugyan nekem nem opelom van de 17 eves mercedesem es mai napig gyari eredeti m.b. 2... Olajat teszem bele es 5w

Motorolajon nem szabad sporolni!!!

2016. jún. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

8000 km-ként olajcsere.. ne nevettessetek már. Ugyanitt motorolaj eladó, nem?


Ezek a szintetikus olajak már nem azok az ásványi olajak, amiket a zaporozsecben kellett 5000-ként cserélni.

2016. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Olyan ez basszus mint a benzinnél az oktánszám. Fölösleges gyakrabban cserélni, hacsak nincs extrém módon használva. Viszont túlhordani is tilos.
2016. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!