Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezetni nem tudó autósok,...

A vezetni nem tudó autósok, miért pont Suzukival járnak?

Figyelt kérdés
Van persze olyan is aki nem, de megfigyeltem már és általában ez a jellemző.

2012. szept. 14. 20:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én azt már megfigyeltem, hogy ha megelőzök egy Suzukit, akkor az biztosan 5km-en belül vissza fog előzni, mert meg akarja mutatni, hogy bizony az ő Suzukija is autó :D
2012. szept. 15. 12:03
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül biztos, hogy ebben az esetben a Suzukis a hibás, lehet, hogy te vagy egy kicsit bamba illetve nem vagy eléggé előrelátó. ;)

Én erre a saját sztorimat tudom elmesélni.:


Egyik településről egy másikra vezettem a kis Suzimmal. A két falu 15Km-re van egymástól és közbe volt még 2 másik kis település. Kb. 80-nal mentem (nem siettem, kanyargós, meg egyébként is sz*r az út), amikor egy Renaultos mögém ért. Kb 1km-nyi "csoszogás" után előzésre szánta magát. Hagytam had menjen fiatal "cimborám", neki szimpatikusabb volt a bő 100-as tempó, mint a "szutykos" Suzukim "vánszorgó" tempója. Még 5 perc sem telt el, amikor újfent belebotlottam. Ezúttal egy másik autós tartotta fel. Ha nem a következő település lett volna az úti célom, tuti, hogy visszaelőzöm, csak hogy lássa, semmi értelme nem volt az ő sietős tempójának. De úgy voltam vele, inkább nem zavarom meg a barátaival folytatott sétakocsikázását (még a végén azt hitte volna, hogy versenyezni akarok vele, aztán csak a baj lett volna belőle), meg amúgy sem voltam kíváncsi arra a fülsüketítő zenéjükre. Még csoda, hogy szét nem hullott menet közbe alattuk a kocsi. :)

2012. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem a következő település lett volna az úti célom, tuti, hogy visszaelőzöm, csak hogy lássa, semmi értelme nem volt az ő sietős tempójának"


Ennek megin sok értelme lett volna, jól megmutattad volna neki... látom teis egy ilyen önjelölt tanár típus vagy

2012. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Na pont ezt írta az előbbi válaszoló, hogy oktató jelleggel visszaelőzi. előfordul más autókkal is, de 90%-ban Suzuki előz vissza. A másik amit szinén a Suzukisok csinálnak, hogy ha megyek 85-el akkor megelőznek, majd ha olyan hejre érünk ahol nem lehet előzni, mert záróvonal van, vagy folyamaosan jönnek szemből akkor visszalassít 75-re. ennek is sok értelme van -.-'
2012. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Privátban egy 2006-os Swiftem van. Tehát a te megfogalmazásod szerint "Suzukis" vagyok. Munkaidőben van egy Daf LF 55-öm, 16tonna, darus. Ezt fixen hajtom. Ezen kívül időnként ülök három Daf CF-en is, egy nyerges, egy pótos-darus, és egy billencs. Ezek 40tonnában futnak. A Swiftel alapból nyugisan járok, kivéve ha sietek. A "nagyokat" bár mikor beteszem neked bárhová ahová fizikailag beférnek. Akkor most hogy is van ez a kérdés????
2012. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

12. vagyok.

Nem vagyok egy önjelölt tanár típus. Csak nem bírom megérteni, hogy egyes autósok (márkától függetlenül), miért vezetnek (próbálnak vezetni) fölöslegesen dinamikusan, amikor minden 2. autón fennakadnak. :-/ Ezek utána pedig ha utolérem persze, hogy visszaelőzöm, ha én könnyen és dinamikusan eltudok mellete/melletük haladni. :)

2012. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Ha nem a következő település lett volna az úti célom, tuti, hogy visszaelőzöm, csak hogy lássa, semmi értelme nem volt az ő sietős tempójának"

ezt írtad korábban, kiemelném a: hogy lássa részt..., most meg már csak azért előzöd vissza mert te nagyon dinamikus vagy, értemén hogy gőzgép, csak hogyan...

na mind1, nem kell megérteni, el kell fogadni és kész, és ha azért megy dinamikusan mert jól esik neki, mivan? Ő dolga nem a tiéd, ha te vissza akarod előzni, hát tedd, de nem kell itt verni a huppot...

2012. szept. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 TOMAtm ***** válasza:

hozzátenném h városban 55 körül városon kívül meg ált 95-100 között közlekedek autóval,aki lassabb azt megelőzöm,mert kb ez az a tempó amit kéne tudni tartani.ha gyorsabban megy valaki én legalább lehúzódom az út szélére,had menjen ha neki sürgősebb.

motorral már nem ez a helyzet,ott(szigorúan csak városon kívül csapatok)120-..... amivel közlekedem.sajnos a magyar utak nem igazából alkalmasak a szórakozásból motorozom kategóriára mert a sávok elég szűkek(és kevés is van belőlük),sz*rok az utak és az autósok is bunkó tahók.szal ezt a fajta élvezetet inkább külföldön végzem.

2012. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

17-nek.

Persze, hogy visszaelőztem volna! Mert addigra már mind a 2 autó előttem tötyögött. És mire én utolértem őket, ugyan azzal a lendülettel el tudtam volna mellettük menni. Egyébként én is igyekszem a legtöbb forgalmi szituációban illedelmesen viselkedni, de akik bunkó módon vezetnek azokkal én is az vagyok. Másik kedvenc szituációm, amikor piros lámpához közeledve furakodik elém a baromja, csak hogy 5 méterrel előrébb legyen... :-/

2012. szept. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!