Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondja mindenki hogy...

Miért mondja mindenki hogy sokat esznek a BMW-k? Miért éri meg őket fent tartani?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:

1: Mert sokat esznek (a benzinesek)

2: Sosem érte meg őket fenntartani, ez mindig presztízs kérdés volt.

2012. szept. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nm esznek sokat. Bármelyik azonos kategóriás, azonos teljesítményű gép ennyit eszik. Lehet az Audi, Merci, vagy Mitsu is.Egyébkét próbáld ki hogy egy '98-as F Astra után átülsz egy '92-es E30-ba, rá fogsz jönni. :)
2012. szept. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit sokan mondogatnak, lehet hogy van benne igazság, nem? :)


BMW-m nem volt, csak Audim. Én azt tudom neked mondani, hogy 100km-re klímával városban 12 liter benzint evett meg. Vegyes használatban tehát országút és város, 9 liter körül /100km, és országúton pedig 7 liter környékén. Számold csak ki, hogy a Suzukival 8 liter körül eljárkálok a városban. A német presztízsmárka leette a gatyámat is, plusz amikor szervizbe kellett vinnem, akkor 60 ezer alatt sosem úsztam meg.


Na most a Suzukinál olajcsere, meg néhány apróság, és mindig beindul, és elvisz a világ végére.


Sorolom a tapasztalataim: Az Audi új volt 0 km-es, szalonkocsi. Megjártuk vele Horvát, Görög, Spanyol, Olasz, Francia, és Németországot 6 év alatt. Egyedül az első évben a horvátoktól jöttünk haza probléma mentesen, a többi úton mindig volt valami vele. Ilyen hibaüzenet, olyan hibaüzenet, már rendesen f.ostam mikor áll le alattunk. Végül az tette be a kaput, amikor Németországban kitette a sárga check engine lámpát, majd 5 km után menet közben leállt és minden fény kialudt benne, sehova tovább. Bevontattak a hochstrassze audi centrumba, és kis vizsgálódás után közölték, hogy tönkre ment a vezérlő számítógép. A mobilitásgaranciának köszönhetően nem hagytak ott az útszélén. Szóval cserélni kellett az agyát a kocsinak, valami Bosch nem tudom milyenre, átszámítva 345 ezer Ft-ot fizettem. Na ne gondold ennyi kp volt nálam, ez már hitelkártyára ment.


Hazajöttünk, bevittem a Fáy utcába, és mondtam hogy az autó eladó. Így sikerült tőle megszabadulni, amit nem is bánok.


Vettem egy szép fekete használt Suzuki Swiftet 1.3-as, 10 hónapos volt, családi okok miatt adták el, válófélben lévő pártól vásároltam, alufelnit, szőnyegeket, +téli gumit adtak hozzá, szervizkönyves és áron alul hoztam el, 12ezer beletett km-el, ami mint kiderül a szervizben valós adat volt, tehát semmi buherának nem lettem áldozata.


Most 3 éves az autó, 37 ezer km van benne, ezidáig 3x volt szervizben. Amikor elhoztam a komplett átvizsgálás, meg az éves szerviz + futóműállítás idén illetve tavaly és a műszaki. Eddig összesen költöttem rá 53 - 55 ezer Ft-ot + a műszaki, de minden rendben volt csak a vizsgadíjat kellett fizetni.

Fogyasztása 8 liter körül van, ha taposom neki klímával, akkor 9,5 esetleg 10. De a jellemzője, hogy hangja van, menni nem megy, így nem gyilkolom, mert 6 évre legalább tervezek vele, és ha eladom, akkor ne sz.art adjak már el, ha egy mód van rá. :)


Nagyon rossz volt a luxus után, ahol minden kézre esik, a váltót a könyöktámasztól 2 ujjal belököd sebességbe, minden a komfortos vezetést segíti stb. stb. beülni egy lényegében fapados autóba. De azt mondom, hogy megérte, hálás kis jószág. :) Az úton lenéznek vele, de elmentünk vele Szerbiába, Romániába, és idén Svájcot is megjártuk minden probléma nélkül!

Én szeretem.


Megjegyzem, 3 éves korában az Audi nekem már több mint fél millió forintba került!


A luxus, a presztízs, rengeteg pénzt visz el! Ha nem így lenne, még ma is luxusautóval járnék.


Az úton megnézem a szép kocsikat, de nem fáj értük a szívem mert tudom, hogy egyszer már nagyon ráb.asztam a luxussal, nem adok még egy lehetőséget a sorsnak arra, hogy repetáztasson! :)


Üdv

29/F

2012. szept. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ugyanannyit esznek, mint más kocsi. pl. egy 3 ezres benzines bmw ugyan annyit eszik, mint egy 3 literes opel omega, mitsubitsi sigma, vagy akármi...
2012. szept. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Legjobban azt szeretem mikor megemlítenek egy 2.0 vagy 2.5-ös BMW-t ,hogy: HÚÚÚ MEGESZI AZ ÉLETEDET!


A fogyasztás nem legfőképp a köbcentitől függ!! Mert ha attól függne ,akkor vegyük ,hogy a 2.0 megeszik valójában 14L (ez nem igaz,csak ezt mondják),akkor a kis poláknak,meg a 601 trabinak 2-3L-ből el kellene járnia?? (elvégre majdnem 600ccm)!

2012. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Nem az életed eszi meg, hanem a pénzed :)


Szerintem felesleges összehasonlítani egy hengerenkénti befecskendezést egy karburátoros autóval.


Míg egy mai nyugati autónál a központi vezérlés sok mindent figyelemmel kísér, gázpedál állás, fordulat, sebesség stb. dúsítja vagy szegényíti a keveréket, addig egy Polskinál a központi számítógép TE voltál mint vezető :D


Azonos korú és műszaki megoldásokkal felvértezett autóknál a fogyasztás lehet köbcenti függő.

Viszont a technika és a műszaki irány fejlődésével ez már nem teljesen igaz, egyértelmű.

Egy modern közvetlen befecskendezéses motor fogyaszthat kevesebbet, mint egy ősrégi karburátoros. Egy dízel kevesebbet fogyaszt mint egy ugyanolyan köbcentis benzines, viszont a dízelnek a folytonos városi közlekedés a halála. Az hosszútávra való, míg a kisebb benzines inkább városban előnyösebb, autópályán egy 130-as tempónál ugyanis szétpörgi magát, pláne egy 1.0-es, és abban majdnem mindegy az áttételezés. Ha sz.ar áttételezéses, akkor azért fogyaszt sokat, mert erőlködik, hiába pörög kevesebbet.

Függ attól is, hogy milyen autóba építik egy adott konstrukciós motort. Légellenállás, áttételezés..


Belepakolnak egy 1600 kg-os autóba egy 8 szelepes 1.6os 102LE szívó motort, naná hogy 12 literes fogyasztást is kapsz városban vígan, míg ugyanaz az autó egy 2.5 TDI motorral 10 körüli fogyasztást produkál max. városban.


Na és persze sok minden függ a vezetőtől is. Ha minden lámpánál 4 ezres fordulatig pörgeti a motort, hogy ne fulladjon le, mert nem tanulta meg a pedálok megfelelő kezelését vagy nincs hozzá érzéke, annál az embernél minden autó sokat fog fogyasztani.


2-3 litert max. az elektromos autók fogyasztanak vegyes használatban :) A kis polski is beránt 5-6 litert, mert annak a 600cm-nek csak meg kell mozgatni azt a kis kg-ot, amit majdnem felemelsz két kézzel ugyebár :D És ha még 2 80kg-os ember beleül, az +160kg :)


Ugyan az az autó, adott egyforma távon, 3 embernél 3 különböző fogyasztás fog produkálni.

2012. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

E36 320i-m van már lassan 16 éve, újonnan vettem Németországból .. fékbetét , féktárcsa , motorolaj , gyertyák , rugó és teleszkópon kívül semmi másra nem kellett költenem.

Hozzáteszem SOHA nem hagyott cserben ez az autó és remélem nem is fog.

A kérdező válaszához teszem hozzá , hogy épp múlthéten utaztam 1000 km-t és összesen 58 litert evett meg.

U.I : Akkor gyulladt ki a benzin körte amikor haza értem (8 Liter a tankban).

Ez sok egy nagy autónak? szerintem nem!

Igaz városban többet eszik.. 9 litert. Városon kívül 5.5 - 6.

2012. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!