Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motort érdmesebb...

Melyik motort érdmesebb megvenni egy KTM 450 EXC-t vagy 1 525EXC-t? ------>

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy 15 éves fiú vagyok.Még soha nem volt motorom de pár haveromnak van simsonja kipróbáltam őket és egyész jól ment (csak 1-szer estem el). úgy gololtam én is veszek 1 motort de erősebbet mint az övék és ez a 2 tipus között vacilálok szerintetek meiket érdemesebb megvenni?
2009. júl. 28. 19:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

De jól megy már valakinek...


Azt ajánlom egyiket se vedd meg. 0 tapasztalathoz túl erősek. Simsonról nem 400, 500-ra kell váltani, hanem 125-re. Nagyon sok mindent meg kell még tanulnod. Először jogsit kéne csinálni nem? Nyugodtan pontozz le, de ez az igazság. Biztos lesz olyan is aki azt mondja, hogy "ne foglalkozz az elsővel bla bla...", de én igazából utálom az ilyen kis kölyköket akik ráülnek egy Simsonra és máris motorosnak érzik magukat. Több évig kell tanulni és gyakorolni és még akkor sem biztos, hogy jól fogod tudni kezelni, pláne nem 15 éves fejjel. Szállj vissza a földre és kérd meg apucit, hogy ezt a pénzt inkább az iskoláztatásodra fordítsa.

2009. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

nagyon egyet értek az előttem szolóval

én még nekedis inkább egy simsont ajánlok vagy esetleg egy 50 vagy 80-as yamaha dt-t de sztem ne kezd ilyen"tudással" ennél nagyobb kategóriába még a 125ccm-s cross-okba is túl nagy erő van egy kezdőnek de ha mindenképp fel akarsz végni egy kis etz-t ajánlok

2009. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
És akkor arról még nem is esett szó hogy ha közúton szeretnéd használni akkor azt meg sem tehetnéd mivel 15évesen maximum 50 köbcentis motrot vezethetsz, tudom hogy vannak okosságok amikkel lehet nagyobbat is de most azt hagyjuk. Én 3. éve robogózok és még most sem érzem azt hogy kéne egy enduro pedig szeretnék és lehetne is, de majd később. Egyébkét egyet értek mind a két felszólalóval előttem.
2009. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

én 4 éves koromban kezdtem egy kis yamaha crossal.. sok évet kihagytam és most egy 50es "kis vacak" enduroval járkálok mert erre van jogsim, és újra szokom inkább a motorozást minthogy csúnyán túlbecsüljem magam! és ezzel is lehet ám nagyot esni! ne szállj el ennyire, úgy földhöz vágna 0 tapasztalattal egy olyan motor hogy jó eséllyel nem kelsz fel többet. várj 16 éves korodig tedd le az A1-et és vegyél egy 125-ös dt-t szerintem.

15/L

2009. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem kell jogsi mert közúto nem fogom használni ezek verseny endurok terepen lehet igazán menni vele és ott is mennék
2009. júl. 28. 21:43
 6/31 anonim válasza:
100%

ha versenyezni akarsz vegyél 50es ktm sxet majd 80asat bár 15éves korban sztem késő elkezdeni

2t 125 cross nagyon erős tudás nélkül hát még az 525ös úristen :D akkora motorral 250es kategóriára edzenek, 450es 1 tapasztalt versenyzőt is földhözvág néha

2009. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

1.Nem akaro versenyezni

2. a gyári crossok pályán versenyeznek mivel az enduro versenyhez kell rendszám is

2009. júl. 28. 22:21
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ráülnél egy ilyen motorra és ugy hanyatt basz.na hogy felsem tudnál kelni.Ha enyire lovésok vagytok és szeretnél endurozni vegyél egy 125 Dt kkb 250 ezer körül és még felszerelésre is jut.2 év simsonozás útán últem fel a 125 dt re és nembirtam kimotorozni .Szóval a te tudásodhoz még sokis .Olyat vegyél amiben van fojtás és mikor már terepeztél eleget kiveheted a folytást.KÖvezkező motornak meg nézhetsz valami 125 ős 2 ütemü Ktm exc -t vagy valami nagyobb 4 t endurot.Lehet igy kevésnek tünik de csak próbálj ki egy 450 es ktm et.Majd meglátod hogy igazunk volt.Gondolj bele ezek olyan motorok hogyha kicsit nagyobb gázt adsz egyből emeli az elejét túlhozod véletlen és felcsavarodsz egy fára.Nézzél meg egyvideot hogy mennek versenyzők 10-20 éves múltal motoroznak ilyenen.Te meg még szerintem rendesen elindulni sem tudnál egy kisebb emelkedőnek.
2009. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
ÜDv! én is 15éves vagyok 2hónapja van meg a 125ös Yamaha YZ kétütemű mocim 46lovat ad le kb és nagyon visz. ha nem mész közúton ezt ajánlanám vagy maximum egy 250es négyüteműt, nagyon erősek a gépek és azt az erőt uralni is kell benne 125ös ktm-ek is marha jók érdemes lenne neked is egy olyat venni.De ahogy érzed én még mindíg a gyengébbet venném,de mondom gonold meg mert ezekbe nagyon nagy erő van. Jó motorozást
2009. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 15 vagyok én is, tavaj nyár óta motorozok, nem kioktatni akarlak ezt szögezzük le, csak nem szeretném, hogy az olyan fiatal srácok miatt ítáljék meg a motoros társadalmat, amilyen te lennél ha megvennéd valamelyik vagy gépet. Havernak 525 sm-je van, 21 éves, több mint 10 éve motorozik. Én nem próbáltam hasonló kaliberű motort, de ő azt mondja 180at megy, 5ösben gázra kerékre áll, szóval nagyon erős. a 450es is hasonló lehet. Ha már annyira vagánykodni akarsz haverjaid előtt akkor DT 80-125, bőven sok. Amúgy is, ha a haverjaiddal akarsz együtt motorozni, akkor nem jó ha túl erős géped van. Meg azt se értem miért nem jó a simon, terepen is el lehet vele menni, ha tudsz motorozni, érzed a motort rendgeteget ki lehet hozni belőlle. Szóval légyszives ne vegyél ilyen nagy motort, nem csak azért mert kinyírod magad, hanem azért is mert így az egész motoros társadalomról mutatsz rossz képet. Bene lenne az újságban: A 15 éves fiú árokba csúszott az 500 kobcentis motorral!!! - Szülő olvassa, megfogalmazódik benne a gondolat: a motor veszélyes, nem veszek a gyerekemnek, ha megkeresi rá a pénzt akkor is eltiltom tőlle. Kérlek vegyél egy kis motort, max 125ös 2 üteműt, MTX-et vagy DT-t. Leszeded a rendszámot és közúton is el lehet vele kocogni ha van moped jogsid. Amúgy ha szabad kérdezni hány kiló és milyen magas vagy? Légyszives ne sértődj meg, próbáltam lényegretörően fogalmazni. Kérlek vállaszolj a kérdéseimre! Szia! 15/F
2009. júl. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!