Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy '99-es alap Suzukink...

Van egy '99-es alap Suzukink (Swift 1. 0 GL), szeretnék egy klímás, központi záras, el. Ablakos, vonóhorgos Suzukit. Jól látom, hogy olcsóbb az autót lecserélni, mint fejlesztgetni?

Figyelt kérdés
Az autónkkal műszakilag nagyon meg vagyok elégedve. Ami a bajom, hogy hiányzik nyáron nagyon a klíma és persze jó lenne még el. ablak, központi zár, ködfényszóró, vonóhorog. A klíma miatt meg amúgy is 1.3-as motor volna jobb 1.0-ás helyett. Ugye, jól gondolom, hogy jobban megéri az autót eladni és venni egy olyat, amely ezen extrákat már tartalmazza, mintsem, hogy én fejlesztgessem? (Csak a klíma kb. 80 eFt beszerelés nélkül.) 400-500 ezerért már kapnék az igényeimnek megfelelő autót, de az én alap, különösebb extrák nélküli, kissé karcos (de műszakilag jó) autómat mennyiért számítanák be? Szerintetek mennyit ér? (Hibája még, hogy a padlókárpit hátsó része szakadt, cserére szorul.)

2012. szept. 4. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha újkora óta a tiéd az autó, lehet, hogy megéri költeni rá. Amit 4-500-ért kapnál, lehet, hogy egy romhalmaz, csak elsőre nem látszik.
2012. szept. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na igen, egyetértek az előzővel. Viszont ha másik autó vásárlása mellett döntenél, én nem Suzuki Swift-et javasolnék, mert a te általad írt dolgok ezekben az autókban extrák, más, jobb autókban pedig alap felszereltség. Érdemesebb lenne mondjuk egy Toyotában, Mazdában SAAB-ban gondolkozni. A te audódat amúgy max 200-ért számítanák be, sajnos ez a baj a Suzukikkal, hogy egyáltalán nem értékállóak. Viszont ha meg a fejlesztés mellett döntenél, bontóból olcsóbban megkapod ezeket az extrákat és lehet, hogy nem is lenne mindre szükség. Például ha lenne az autódban klíma, akkor az elektromos ablakemelőre rögtön nem lenne akkora szükség esetleg. A ködfényszórót körülményesebb barkácsolás nélkül betudják építeni, a vonóhorgot pedig még könnyebben! A központi zár viszont úgy gondolom nélkülözhető. Hiszen eddig is megvoltál nélküle. Helyedben elmennék pár helyre, körbejárnék néhány bontót, hogy mennyi is az annyi és akkor ennek fejében dönts, hogy mi lenne számodra a legjobb megoldás!
2012. szept. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a bontó ugrott be.

Viszont más típust nem ajánlanék, ha ez már bevált.

2012. szept. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én megtartanám és fejleszteném inkább a kocsim, mint egy ismeretlen előéletű autóval szenvedjek. Na meg átírás is sok pénz , abból megvan a klíma. Központi zár az nem pénz, 7ezerért komplett szett van. 2 elektromos ablak is megvan max 15-20ezerből Vonóhorog kb 50. Ködlámpából gyári új kb 10ezer, nem gyári kb 5ezer.
2012. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A klímát felejtsd el! Nagyon lefogná azt a csepp motort! Elektromos ablakemelő? Minek? Ha nem vagy nyomorék akkor letudod te tekerni azt az ablakot kézzel is! Kp-zár, ködfényszóró és vonóhorog a bontókban keresendő. És fel illetve beszerelni sem lenne nehéz. Viszont, ha jól tudom a vonóhorgot külön le kell műszakiztatni. Ha úgy gondolod, hogy az autód tökéletes műszaki állapotban van, akkor ne cseréld le. Inkább ezen alakíts. Szerintem jobban megéri. :)
2012. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg felesleges munkától és pénzköltéstől és idegeskedéstől kíméled meg magad ha nem kezded el a saját autódat barkácsolni, extrákat beépíteni. Egy utólagos klíma például sosem lesz olyan mint egy gyári...


Inkább keress egy olyan autót ami megfelel az igényeidnek és számíttasd be a suzukidat.

Linkelek párat:

[link]


[link]


[link]


[link]


A te autódat kb. 250 000-300 000ft körül számítanák be. (Egyébként ha ráköltesz egy zsák pénzt arra, hogy extrákat tegyél bele akkor sem fogsz lényegesen több pénzt kapni érte soha, mint a piaci ár)

2012. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
-és
2012. szept. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2. tulajdonosa vagyok. Nagyjából ismerem az autó történetét. Műszakilag szerintem elég jó, csak esztétikailag és 1-2 extrát illetően kéne fejleszteni. Nyáron 50 fokban nagyon kéne a klíma, még ha vissza is fogná az autót, akkor is. Max. emelkedőn, nagy sebességnél időnként kikapcsolnám. De a folyamatos 50 fokban nem lehet vezetni. Vonóhorog szintén fontos lenne.
2012. szept. 4. 13:21
 9/9 atilis ***** válasza:
Megéri lecserélni egy újabbra, mint fejlesztgetni. Nekem is régi Swiftem van, és amennyi már ráköltöttem, lassan vehetek egy új "használt" Swiftet (2005-) az árából. Minden hónapban van valami, amire rá kell költenem, vagy kiderül, hogy ez sem működik, főleg karosszéria elemek, kipufogó, elektromos cuccok...stb.
2012. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!