Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől számít egy kocsi sportko...

Mitől számít egy kocsi sportkocsik? Melyik a belépő szint? Pl. A Honda Civic (90es évek), Fiat Bravo (95-2002) stb sportkocsinak számítanak?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 15:23
 1/9 A kérdező kommentje:
*sportkocsinak
2012. szept. 2. 15:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem számítanak sportautónak. Max. sportosnak.

Belépő szint szerintem: Fiat barchetta, Mazda MX-5, Honda CRX (szinte ugyanaz mint a civic de mégis sokkal sportautósabb), Alfa Romeo GTV/Spider, Opel Calibra stb...

2012. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ott A PONT
2012. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy vélem sportkocsinál a belépő szint az 140Le körül van, és feszesebb futóművel legyenek szerelve a szokásosnál.


Az előbbi felsoroláshoz még hozzátenném a BMW E36 M-packet, illetve az Opel Vectra GT-t is

2012. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egy régi bmw attól hogy M packet os még nem lesz sportkocsi !

a Traktorom 190 LE akkor már sportkocsi? :D

2012. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a Calibrát sem sorolnám sportkocsinak. Szerintem első szabály egy sportkocsinál, hogy hátsó, vagy összkerékhajtású legyen.
2012. szept. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen szubjektív, de:


1) lehetőleg hátul vagy mindenhol kaparjon

2) a teljesítmény a legkevésbé érdekes dolog. A kg/le arány már sokkal érdekesebb. Lehet sportkocsi egy 100le-s autó is (hogy beszarsz ha a tulaj elvisz egy körre), és vannak 200-300 lóerős autók is amik szánalmasan szarul mennek (2,5-3 tonnás nagy fosok)

3) nem árt egy sportos futómű, hogy ne csak az egyenesben tudjál gyorsan menni

4) kinézet, de ez már erősen szubjektív

2012. szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Továbbá a sportkocsi elég tág fogalom. Vannak túraautók, azaz olyan autók amelyekkel az ember nagy távolságokat hivatott extra kényelemben és tetemes teljesítmény mellett megtenni. Aztán vannak szupersportkocsik, ezt nem kell magyarázni, Ferrari, Lamborghini, Pagani, Bugatti, Koenigsegg stb. Sok ember pl egy kabriót is már egyből sportkocsiként azonosít (ha nem vmi peugeot vagy astra cc) pedig a kabriók sok esetben nem túlzottan erősek, és sokkal inkább krúzolásra készültek, mint valódi sportos autózásra.


Szóval a kérdést inkább úgy kéne feltenni, hogy mi számít neked sportkocsinak? Mi neked a belépőszint?

2012. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egy alap civic, és főleg egy fiat bravo-nak semmi köze a sporkocsihoz, nemtudom honnan vetted, ezek csapott hátú, alsóközép kategóriás kocsik, azaz hatchback-ek. Ezeknek, ahogy szinte majdnem minden ilyen kategóriájú kocsinak van egy sport kivitele, ez a civic VTI (vagy type R), a fiat bravo HGT (amiben 2.0 150 lóerős motor van), és ilyen az astra GSI, a golf GTI, stb stb... ezeket másnéven "hothatch"-nek hívják, ami a az előbb leírt hatchback-ből jön... ezek az autók a sport/sportos autók belépő kategóriája, a tömegükhöz képest, és ugy általában viszonylag erős motorral, kemény, sportos futóművel, és jó fékekkel. A másik az egzotikus szupersportautók kategóriája, és e kettő között aztán van minden. Én személy szerint a 10-20 milliós, főként japán sportautókat tartom legjobbnak, mivel ár érték arányban, minőségben, vezetési élményben nagyon jók. Egy lambónál pl. már megfizeted a kevés példányszámú gyártást, az exkluzivitást, márkanevet, leginkább 40+-os embereket látsz ilyennel, sokszor pedig csak dísztárgyként, megjelenni használják őket... szóval szerintem egy nissan 350/370z, toyota supra, stb. kategóriájú kocsik a 10-20 milliós kategóriából, már joggal nevezhetők sportkocsiknak, és még értelme is van, a pénzért pedig valódi értéket kapsz...
2012. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!