Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel drágább fenttartani...

Mennyivel drágább fenttartani egy régebbi A4-es Audit (1.9 dízel), mint egy 1. 0 vagy 1.3 2003-as Swiftet?

Figyelt kérdés
szerintem az Audinak drágább a biztosítása, de kevesebb a fogyasztása.

2012. aug. 31. 11:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9.


Tudod, nem mindenkinek a kocsijában van klíma. És a legtöbb esetben mégis épeszű emberek közlekednek ilyen kocsikkal! ;) Ha neked ennyi pénzed van benzinre, akkor ne itt csodálkozz a fogyasztásodon!

2012. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Látom a szövegértés nem tartozik az erősségeid közé, de ne érezd e miatt kínosan magad, itt a gyakorin elég népszerű jelenség ez.


Megpróbálom ismét, egyszerűbben elmagyarázni, talán neked is sikerül megérteni. Egy szóval nem azon sírtam, hogy a klíma miatt fogyaszt sokat a Suzuki.


Felejtsük most el, hogy van benne klíma berendezés. Kikapcsolt klímás adatokat írok. Így a városon kívüli fogyasztás hosszú távon (100km/h-nál nem gyorsabban menve) nagyjából 5 és 5,5 liter között alakul, ami szerintem elég baráti. A probléma ott kezdődik, hogy mindez városban olyan 7 és 9 liter között alakul. Autópályán 140-es tempót tartva megint csak 7 liter fölé megy, de pl télen simán megette a 10 !!! litert is. Saját tapasztalat. Erre írom én, hogy nagyon sok egy 1,3 literes, 92 lóerős motorhoz képest.


Ezzel szemben az Audi az 1.9 TDI-vel nagyjából 5 és 6.5 literes fogyasztási adatokra képes. Majdhogynem akármit csinálhatsz vele, akkor sem fog 6,5 fölé menni a fogyasztásod. Tekintve, hogy az Audi mekkora a Suzukihoz képest + azért erősebb is egy kicsit, szerintem nagyon elgondolkodtató.

2012. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves tizenkettes!


Ha már a szövegértésemet kritizáltad, csak nem tudom megállni, hogy ne reagáljak rá semmit! :(


A kérdező egy 2003-as 16 szelepes Swiftről írt! A tied pedig egy 2006-os, tehát az újabb fajta! Ez a 2 modell már eléggé eltér egymástól. Jó, rendben, hagyjuk a klímát. De ezen felül akkor is megfeledkezel egy csöppet sem elhanyagolható tényezőről! Az autó tömegéről! ;) Az új Swiftek 1330 köbcentisek, tehát csupán csak 30 köbcentivel nagyobb a motorjuk, mint az elődeiké. Viszont a kocsi tömegét, már valamivel több, mint 200kg-mal emelték! [Ez kb. olyan, mint a Fiat Brava esete. Van az 1.2, 1.4 és az 1.6-os modell, és mindenki az 1.6-ra esküszik, mert a többi motor, csak kínlódik a kasztni súlyával.] Ha ezekhez az adatokhoz hozzávesszük még az általad említett "nem szeretek nagypapásan közlekedni", vezetési stílust, akkor mindjárt azt kapjuk, hogy az a benzin mennyiség, amit a kocsid fogyaszt, nem is annyira irreális! Esetleg a kocsid nincs megfelelő műszaki állapotban. Mondjuk a levegőszűrő tisztítása/cseréje (főleg így nyári időszakban) eléggé tanácsos. Bár szerintem te vagy annyira intelligens, hogy odafigyelj, az ilyenekre. :)

2012. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!