Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az A! -es Audikból a benzinese...

Az A! -es Audikból a benzinesek miért sokkal olcsóbbak mint a dízelek?

Figyelt kérdés

[link]

800ezerig vannak a benzinesek és onnan jön a dízel. Ez miért van?

Az 1995 körüli évjáratúak érdekelnek.


2012. aug. 27. 17:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Van nem "A"-s Audi is (R8 meg Q sorozaton kívül)?


Amúgy MINDEN autómárkából a dízel jóval drágább és jobban is tartja az árát, mert hosszú az élettartama.

2012. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Amiért a villanyborotva drágább a kézinél. Fejlettebb technológia. Minden típusnál így van. A diesel mindenütt drágább.
2012. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Néztem már pár autót, de eddig mindíg a dízel volt olcsóbb és nem a benzines, ezt azért találtam érdekesnek.

Amúgy A4 akart lenni, csak rajta maradt az ujjam a Siften, nem ezen kellene fennakadni, mert a linkből láthajáok, hogy miről van szó.

2012. aug. 27. 18:05
 4/28 A kérdező kommentje:
és egy 2.8-as V6-os mennyit ehet százon?
2012. aug. 27. 18:06
 5/28 anonim ***** válasza:
azért is olcsóbbak mert a benzinesek általában nem kis köbcentisek, és tud inni szegény autó, dízel beéri kevesebbel is.
2012. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Városba 16-18L-t, városon kívül 12-13 körül.


Én egy autómárkát sem tudok mondani, ahol azonos évjáratú és felszereltségű autóból a dízel lenne az olcsóbb.

Ott lehet a csavar, hogy a dízelt ált. az veszi, aki HASZNÁLJA is, így míg benzinesből lehet szerezni 6 éves 150.000 km-es autót, addig dízelből aligha...

2012. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 TOMAtm ***** válasza:
nem minden autónál(használtnál)olcsóbb a benzines.egy újabb 320as BMW (benzines)drágább mint sok dízel,de ez lehet h azért van mert nagyon kevés benzinest adnak el ebből.
2012. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

és mondjuk 1.6-os vagy 1.8-as benzines mennyit eszik?

azért az a 16 liternekem sok. azt hittem, hogy 12 liter lesz a fogyasztása városban :(. azért mégsem egy olyan nagy motor, de akkor ezek szerint eszik rendesen.

2012. aug. 27. 18:42
 9/28 anonim ***** válasza:
még ennyi badarságot... egy 1.9 tdi miért menne el többet, mint egy 2 literes benzines? A használtpiacon egyértelműen a fogyasztás, és ennek ellenére jó menetteljesítmények miatt drágábbak a dízelek, és nemcsak az audinál, nemtudom hol nézted de bármilyen autóról legyen szó azonos évjáratu benzines olcsóbb a dízelnél
2012. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

# 8


Nekem 1.8-as benzines Audi városon kívül 7L, sztrádán (140-es átlaggal) ma pont 8L volt, városban 9-10 szokott lenni, de városban általában nagyon rövid távokat megyek és hidegen sokat fogyaszt, így az azért kicsit csal.

2012. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!