Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az A! -es Audikból a benzinese...

Az A! -es Audikból a benzinesek miért sokkal olcsóbbak mint a dízelek?

Figyelt kérdés

[link]

800ezerig vannak a benzinesek és onnan jön a dízel. Ez miért van?

Az 1995 körüli évjáratúak érdekelnek.


2012. aug. 27. 17:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Az a különbség a benzines és a dízel között,

hogy a benzines autótulajok csak mesélik, hogy milyen keveset fogyaszt az autójuk,

a dízel viszont a valóságban is keveset eszik!!


A mostani C Merciknél pl 4 liter körüli a fogyasztása, egy 170 LE-s gépnek!!

2012. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Jaja..beszéltem pár benzines-BMW-tulajjal...

Aztmondja 6,1 6,3 6,7...


Mondom te teniszezel B+? XDdddd

2012. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
hát nekünk az 1.6-os 1998-as renault mégane 7 litert eszik városban, szóval szerintem egy 1.8-as 95ös audi sem eszik városban többet, mint 9 liter
2012. aug. 27. 20:04
 14/28 anonim ***** válasza:

Ennek van egy nagyon egyszerű oka: ép eszű ember nem vesz meg egy benzines Audit! Ennyi!

Sőt: mondhatom, hogy benzines Audival járni kicsit olyan, mint 316-os BMW-vel. Az embléma rajta van, de motor nincs az autóban.

2012. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 TOMAtm ***** válasza:

a 316 os bmw ben is 2000ccm es motor van csak kisebb a teljesítménye.

nagybátyámnak 90LE-s 2.2 es d4d motoros toyotája van.eszik van 3-4 litert.

hugom 1.4 es astrája nála 5.5 litert eszik,én elviszem 8-10 et 100on.a 320as BMW-m is 6-7 liter pedig dízel,benzines gondolom jóval többet kajál.

Na és akkor mondanám a frankót a benzines kontra dízeles között: benzines = faék bonyolultságú gépezet(csak hasonlat),relatíve kevesebb esélyed van h bekrepál rajta valami,hacsak nem valami ultra tsi-csodakütyümotoros kramancot veszel.drága benzin,de legalább nem sz*rik be.

dízel:57000 kütyü van benne,és mindegyik besz*rhat,és drága a javítása.haver dízel lagúnája(kalapsz*r rönót soha),gyakorlatilag a kocsi árának dupláját ráköltötte már(turbó,PD -elemek,olajpumpa stb stb).lekopogom,nekem még nem volt bajom a bömbivel,de én nem autózom sokat,évi 10-15 ezer Km-t,de isten ments h a 'csodálatos' magyar gázolaj miatt valamit cserélni keljen benne.


a 1995 ös évjáratúak még nem ilyen gyárilag direkttönkremenősek,azok elmennek sztem sok sok százezer km-t gond nélkül.a mostani(2003-tól kb)kocsikban benne van hogy a szervízhálózatnak is meg kell élni valamiből,az alkatrészeket is el lehet adni mégegyszer stb.ez így van mert autóipari cégnél melózom és tudom h miből milyen minőségben készülnek.

2012. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

akkor inkább vegyek egy 100-as dízel audit, mint egy benzines A4eset? végül is a tankolással később nem lenne baj, de hitelt nem szeretnék felvenni, ezért 500ezer forint fölé nem tudok menni.

Egyébként nem értem, hogy a benzines audi miért nem audi?

2012. aug. 27. 21:26
 17/28 anonim ***** válasza:

Audi lenne egy legalább V6-os motorral.

Nálunk vhogy így néz ki: "fúúú Audit vett az XY? Ja 1.6 benzin??? akkor nem is érdekes"

Egy Audi dízel legyen és kész.

2012. aug. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

De pont hogy dízelből nem találtam, csak soros motorral, benzinesből meg V6-osat is.

Egyébként teljesen mindegy mert nekem is a dízel a szimpatikusabb, mert kevesebbet fogyaszt, így veszek egy 100-as 2.5-ös tdi-t

2012. aug. 28. 07:54
 19/28 anonim ***** válasza:
kérdező, a benzines audi is audi, sőt... első gen. A4-ben az 1.9 tdi motorok jól viszik a kocsit, de nem mondható hogy rakéta lenne, egy 1.8-as A4 125 lóerős, ugyhogy ezt a nem megy témát nem igazán értem, városban ezek 9-10-et esznek, vegyesben 8-8.5, országúton 6.5-7 körül normál tzempóval, ezek reális adatok, több mint a TDI-é, de hogy nem éppeszű aki ilyet vesz, hát pl. ha valaki nemhasználja annyit az autóját, annak érdemes kiszámolni hogy a dízel 400 000 ft-os, felára mennyi idő alatt térül meg
2012. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Pláne, hogy a dízel felára az életben nem térül meg, mert amennyivel kevesebbet fogyaszt annyival több a szervízköltsége...
2012. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!