Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bentley Continental GT használ...

Bentley Continental GT használtan, vagy Porsche Boxster S újan?

Figyelt kérdés
Ez a két kocsi között nem tudok dönteni. Érdekelne, hogy mi a véleményetek. Melyiket választanátok? A Bentley 7 éves, nagyon jó állapotban van. Vagy marad az, hogy az új autó a legjobb autó?

2012. aug. 26. 13:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül rád értettem de sokan vannak így.
2012. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Biztosan. :)
2012. aug. 26. 23:38
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Uraim! Néhány jellegzetesen magyaros sztereotípiát el kellene oszlatnunk.

Először is, a két autónak kb annyi köze van egymáshoz, hogy mindegyiknek 4 kereke van. Tehát maga a kérdés is sánta picikét, hogy mit vegyek ugyanannyi pénzből, egy agglomerációs kertesházat vagy egy belvárosi lakást? Hát amelyik az életedbe jobban illeszkedik wazze!

Eleve, az a kör, aki új Porschéban tud gondolkodni, valószínűleg nem itt kér segítséget.

De ha mégis: a két autó annyira eltérő filozófia, annyira más műfaj, hogy a kettő közötti választás emocionális okokból a leendő tulaj dolga.

Én spec Porschés vagyok. A sors vagy a jóisten hozzásegített, hogy immár 16 éve van Porsche autóm. Volt 924 is 944 is, sőt a nagy klasszikus a 911 Carrera is. Most nekem is Boxster van, ráadásul piros, holott egy 40-es fickó vagyok. Nekem eddig nem nőisezte le senki. Mondjuk nem is a targoncasofőrök vagy a mozijegypénztárosok véleménye a mérvadó, hanem az autóhoz értőké. A Porsche egy középmotoros, gömbölyded kétüléses roadsterrel indította a pályafutását.

[link]

A Boxster a lehető legősibb Porsche tradíció. Egy élő legenda mai verziója. A mai változata a 981-es kódnevű pedig olyan dögös sportkocsi, hogy az csak na.

http://www.youtube.com/watch?v=ZSHycaHF7UE

Én mondjuk ezt választanám, mert érzelmileg a könnyed kis sportkocsik vonzanak. A Continental is jó autó, de sokkal költségesebb üzemeltetni, nehéz nagy autó. Semmi bajom azzal, ha valakinek az a műfaj tetszik, hogy egy méretes monstrummal sportkocsikázzon, de mondom, más kategória, más célcsoport.

A Porsche a vezetési élményről szól, a Bentley inkább a nagyon kényelmes luxusról. A Porsche sokkal közvetlenebb autó, mindent érzel az útról, van hagélmény, kormányzás, együtt élsz a kocsival. A Bentley egy steril csendes stúdió, ahová nem szűrődik be a külvilág, tompán suhansz a tájon végig vele. Pihentetőbb és kényelmesebb. A Porsche meg közvetlenebb.

Neked kell tudni, hogy:

Mire kell? Mik az elvárásaid egy autótól? Érdekes-e, hogy a Boxster csak kétüléses? Számit-e a fenntartási költség? (A Boxster kimondottan takarékos a Bentleykhez képest)

Neked mi a stílusod? A vezetés élvezete és a sportosság, vagy inkább a luxus és a kényelem?

2012. aug. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Még egy kis "nőiesautó" élmény:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Io9tB5..


Még annyival kiegészíteném, hogy a Bentley Continental egy méregdrága öltöny, finom angol szövetből, a Porsche Boxster meg egy márkás, modern sportruházat :))

2012. aug. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ez egy baromság, hogy a boxter nőknek való porsche, ha valaki ír indoklást hogy miért az, akkor elfogadom...
2012. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszod, utolsó előtti. :) Nos, azt is meg kell jegyeznem, hogy elég fiatalka vagyok, de kicsi korom óta az volt az álmom, hogy sportos autóm legyen. A Bentley valóban nehéz és néha elgondolkozok azon, hogy valójában olyan 60 éves gazdag öregurak hajkurásszák. :) Úgyhogy lehet, hogy mégis a Boxster lesz. Viszont, ami még piszkálja a fantáziám, az egy 2008-as Nissan 350Z. 313 lóerővel. :) Mindenesetre mindegyiküknek van előnye és hátránya is. A két ülés pedig nem túlzottan érdekel, végülis nem az a célom, hogy embereket szállítsak, hanem az, hogy élvezzem azt a kocsit. :)
2012. aug. 27. 12:55
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia, én vagyok a hosszút író. Mondjuk Porsche fanatikus vagyok, tehát tőlem ne várj elfogulatlanságot :))) de én a Nissannal szemben is a Porschét javasolnám. Mégpedik presztízs okokból. Hidd el, a Porsche akkora legenda, akkora presztízs és van benne egy pimasz lazaság, ami pl a Bentleyben nincs meg. A Bentley tényleg a kapuzárásis vagy már utána lévő idősebb öregurak autója, elég távolságtartó attitűdöt kölcsönöz. A Porsche ennél sokkal barátságosabb, nagyon sajátos feeling. Közben olvastam vissza, hogy lány vagy. Annak ellenére, hogy a Porsche nm kifejezetten "nőies" autó, nagyon vagány dolog tud lenni, ha egy amúgy jól is vezető nő uralja. Én is noszogatom a páromat mindig, hogy vezesse a Porschét, igaz, a 911-esemet vezette egyszer régebben, a Boxstert nem, bár mindig mondja, hogy kipróbálja. Annyit kérnék, mint Porschés, hogyha tényleg megveszed, akkor küldj egy fotót privátban róla. Egyébként meg járok össze Porsche tulajokkal, szoktunk találkozókat is szervezni, nagyon jó dolog. Jó autóvásárlást :)
2012. aug. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Merre szoktak lenni ezek a találkozók? Szívesen elmennék még a vásárlás előtt. Habár lehet, hogy én lennék ott a legfiatalabb. :P Mellesleg igen, jól vezetek, ezt még a büszke férfi sofőrök is megjegyezték. :)
2012. aug. 28. 09:40
 19/19 anonim válasza:
100%

BENTLEY

évek óta a bentley continental gt (kabri vagy nem kabrio) a kedvencem.

Sokkal kényelmesebb, eleggánsabb, dögösebb mint egy porsche.

SZÓVAL ÉN MINDENKÉPP BENTLEY!!!!!!!

2012. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!