Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonomat nemrég újítottam...

Simsonomat nemrég újítottam fel, és szorul, már be van járatva (? )

Figyelt kérdés
az egész simsonra kb 80-ezret költöttem, tavaly nyáron lett felújítva azóta minden hétköznap megyek vele kb 20km-ot, szóval már nagyon régen bejáródott, de ha megyek vele egy km-ot utána folyamatosan kell vissza engedni a gázt, mert szorul, és ha nem engedném a gázt akkor meg szorulna az egész, miért lehet ez? minden ki lett cserélve a blokkban, csapágyak tűgörgők henger fel lett fúrva dugattyú gyűrű, szóval minden cserélve lett benne, 10W-40-es olaj van benne, és nem tudom hogy miért csinálja ezt, és alig akar menni is, olyan erőtlen az egész
2012. aug. 22. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szorul (én is erre tippelek) ennyi km után is, (bár azért ez már ca. 5000km)akkor nem volt jó eredetileg a dugattyú/henger/gyűrű mérete (párosítása).

Itt a hőtágulásoknak megfelelően kell a méreteket párosítani.

Ha szűkebbre fúrják, attól még simán össze lehet rakni.

Mennyi volt hidegen a gyűrűhézag?

2012. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
olaj mennyire van keverve? és milyen fajta?
2012. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Dobd el azt a vackot! És örülj h 80-ba megúsztad a tanulópénzt. Tanulság: Simsonra nem költünk ennyit. Vegyél egy normális motort. Simson, meg a tuning árán bőven kaptál volna.
2012. aug. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem tuningoltam meg, 46 éves vagyok :D

nem fogom tuningolgatni.... 15 éves koromban vettem ezt a simsont újonnan, azóta megvan, és egy olyan helyen vettem meg a cuccokat aki simsonokat szerel és ért hozzá, és boltja van, meg van egy simson mz meg ilyen szervize, tehát ilyen motorokhoz ért, és annak tudnia kell hogy milyen gyűrű dugó meg henger való egymáshoz, én meg nem figyelgettem össze rakásnál a hézagokat, meg nem is én raktam össze a blokkot, hanem egy motor szerelő rakta össze, aki szintén simsonokhoz nagyon ért, annyi hogy én is ott voltam azt segítettem neki össze rakni, szóval még nem is az én hibám, de én is raktam már össze egyszer kétszer a blokkját, de most szerelővel rakattam össze, és már ez nekem is eszembe jutott h ennyiből vehetnék egy robogót is, de én inkább ezt választom, mert 80.000-ből nem veszek vmi jó robogót, és inkább simsonnal megyek így, meg ez gyerekkori motorom...

2012. aug. 23. 08:51
 5/14 kgpassat ***** válasza:

Nagyon szép dolog, hogy a fiatalkori motorodat újítod. A mai fiatalság közül nem sokan fogják ezt csinálni.

Szerintem vagy túl kicsi az illesztés, vagy rossz olajat használsz, vagy rossz keverési arányban.

simson.hu, inkább ott keresd a választ

2012. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mindig olyan olaj van a benzin mellé ami a benzinkutakon adnak, mert én csak mondom hogy 40-es keveréket, és bekeveri, szóval nem saját olajat önt hozzá
2012. aug. 23. 14:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Benzinkutas keverést nagyon gyorsan felejtsd el! Éppen csak belöttyintenek egy kis olajat, ki tudja honnan szedett szutykot. Én előre megcsinálom a keveréket egy kis üvegbe. Kiszámolom, 5 liter benzinhez mennyi olaj, ólompótló kell, kis üvegben összekutymolom. Tankolásnál előbb az üvegből öntöm be a cuccot, utána megy rá a benzin.

Természetesen az olaj se mindegy, a kúton a legolcsóbbat adják, ami sz@r. Például a mol-kutaknál az Arol 2T, meg Botond olajat szoktak belöttyinteni, de ezek nagyon rosszak. A mol Sprint 2T már jó lehet, de tényleg magadnak csináld a keveréket, ne hagyatkozz a kutasra!

Ha esetleg tudsz szerezni, a mix-hez nem árt tenni egy kis fimol-t sem.

2012. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nekem teljesen jólvan úgy hogy a kúton beleönti az olajat,
2012. aug. 23. 15:08
 9/14 kgpassat ***** válasza:
Ha neked jó úgy, ahogy a kutas csinálja, akkor csak hadd ragadjon. Kár volt kérdés, a válaszok meg pláne.
2012. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ja_az_van ***** válasza:
tegyél bele általad kevert benzin olaj keveréket (esetleg surlodás csökkentöt 1:50 ,1:40 -es) probáld ki azzal hogy ragad e.no meg jo lenne beméretni szakemberrel a gyujtást. hogy jo helyen adja e a szikrát tul nagy elögyujtás,utángyujtás okozhat nagy melegedést, megragadást.no meg a karbi levegö,benzin aránya se mindegy.és akkor még semmit nem mondtam a hengefej kialakitásárol.no meg a kipufogo elkokszosodás is okozhat érdekes dolgokat.
2012. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!