Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy régi Romet kismotorom...

Van egy régi Romet kismotorom amit most újítottam fel é szeretnék eljárni vele erre arra. Milyen papírokat kell szereznem hozzá?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 15:13
 1/4 gomzoli ***** válasza:

Valami, ami igazolja, hogy te vagy a tulajdonosa, pl. adásvételi szerz., ami tartalmazza a gép motor- és alvázszámát is. Ennek birtokában kell kötni egy kötelező felelősségbiztosítást, ami kb. 5-10 ezer lehet egy évre.

Innentől szabad a pálya.

2012. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Romet Kadet?

Ne menj vele túl messzire.

Csak olyan távolságra, ahonnan haza is tudod tolni :-)

Tapasztalat. Sok évig romet-eztem, 3 ilyen szörnyem volt.

Mind ugyanolyan megbízhatatlan volt. A lényege, titka a gépnek, hogy nem szabad túl magas fordulaton pörgetni, mert a gyújtás hamar tönkremegy.

Egyébként valóban kell egy adás-vételi hozzá, amin van alváz- és motorszám. Ezzel tudsz biztosítást kötni.

Egyébként én is gondban vagyok emiatt, mert van egy saját építésű dongó motorom, amire emiatt nem tudok biztosítást kötni (nem volt előző tulaj, így adásvételim sincs)...

Sok sikert a lengyel sárkányhoz!

2012. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gomzoli ***** válasza:
Kell csinálni egy fiktív adásvételit, több évvel ezelőttről, valami rokonnal és kész. Ha a motor nincs körözve lopás miatt (alváz- motorszám alapján), akkor a kutya se fogja a levéltárakat túrni, hogy ez és az a kismotor mikor kinek a nevén volt.
2012. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kösd meg az interneten! Én a K&H-t ajánlom ott nem kérnek adásvételit csak alvázszámot. Megkötöd azonnali hatállyal és kb egy hét múlva küldik a csekket, de addig is motorozhatsz vele!
2012. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!