Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan "tegyem el" télre a...

Hogyan "tegyem el" télre a motoromat?

Figyelt kérdés
Van egy Honda 125 Pantheonom, ám azt csak tavasztól tudnám használni. Mit csináljak vele, hogyan készítsem fel a télre, + 5-6 hónapot is állni fog.

2012. aug. 12. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fűtött helyen?


Ha fűtött helyen akkor nincs sok dolgod, tankot érdemes teli tölteni, kipufogót és légszűrő nyílást lezárni és kb. ennyi.


Ha kinn akkor azért nehezebb.

2012. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem fűtött sajnos, de legalább fedett... egy csűr
2012. aug. 12. 14:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Legjobb,ha legalább havonta egyszer kitolod,és beröffented.
2012. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ok, azt szívesen :D köszi
2012. aug. 12. 14:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Személy szerint én nem vagyok híve a hónaponkénti beindításnak. Ha már beindítod a motort akkor jobb ha jársz vele egyet, mert a 10 perces indítási periódusok inkább ártalmasak mint hasznosak. ( Éppenhogy eléri a üzemi hőmérsékletet és nem optimális a hűtés és kenés).


Én ezeket szoktam tenni ( általában 6 hónapot áll a motorom ):


- teletankolom a tankot

- Picit túlfúlyom a kerekeket, átlag 2,7 - 3 -as nyomásra

- a hengerekbe minimális motorolajat fecskendezek, majd megforgatom a főtengelyt ( öndintíóval is lehet, ilyenkor a becsekendező program kis benzint nyom a hengerekbe )

- a kipufugót hermetikusan lezárom

- a műanyag részeket szilikon spray-rel lefújom

- az akkumulátort kiszerelem és csepptöltésre teszem, de legalábbis nem hagyom hideg helyen

- letakarom a motort.

2012. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 intrepid ***** válasza:
Akkumulátort kiveszed, hűvös, nem fagyos helyen tárolod, havonta egyszer feltöltöd. Max 1 A töltőáram, 12 órán át.
2012. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Felesleges beindítgatni. Ha megfelelően el van téve akkor mind1 hogy mennyit állt.

Mindenképp rakd középállványra, és a legjobb ha úgy fel tudod még támasztani hogy ne a kerekein álljon(ezzel kíméled a kerekeket)

Benzincsapot ha van akkor mindenképp zárd el.

Kipufogó nyílást és a légszűtőt valami masszív anyaggal takard be. Légszűrő papírjába szeretnek fészket csinálni az egerek. Aztán lesz meglepi az első indításnál.

Szilikon spray jó ötlet, kicsit védi legalább.


Aksit mindenképp szedd ki és vidd meleg helyre. Vagy még jobb ha néha rá is tudsz tölteni egy kicsit.

Nem tudom hogy ez vízhűtéses-e (szerintem nem, de azért leírom) szóval ha vízhűtéses akkor nem árt fagyállóságot mérni. Aztán ha nem eléggé fagyálló akkor le kell engedni azt is.

2012. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ok, megfogadom a tanácsokat, és így végülis nem fogom beindítani havonta... köszi mindenkinek!

ui: egerek LOL de am van 3 macskánk xD mennek a zöld hüvelykek!

2012. aug. 12. 14:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Macska sajna nem sokat ér :/

Néha 1-2 egeret összeszed. De nekünk anno 5 macska mellett is gyorsabban szaporodtak az egerek mint ahogy fogytak...

2012. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

" megfogadom a tanácsokat, és így végülis nem fogom beindítani havonta"



Aztán necsodálkozz,ha kikeményednek a szimeringek,majd tavasszal szedheted szét alátétre...XD

2012. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!