Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50es motoromat lefoglalták...

50es motoromat lefoglalták arra hivatkozva, hogy 125ös, ha vége a vizsgálatnak nem lehet őket beperelni felesleges baxogatásért vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet kártérítést követelni. Mondd azt, hogy nem tudtál valahova elmenni a hiányában, és ez neked nagy bevételkiesést okozott vagy ilyesmi.
2012. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, csak nem érdemes. Neki volt egy gyanúja, te pedig gondolom nem kaptál büntetést, mert normálisan, a szabályokat betartva közlekedtél. Te is és ő is dicséretet érdemeltek. Végre hallok normális rendőrről, aki nem csak legyint, hanem ha felmerül valami, akkor intézkedik is.

Más dolog, hogy egy ilyen ellenőrzésnek azért kell, hogy legyen előzménye. Legalábbis szerintem. Ha bunkó vagy, a rendőr kárára viccelődsz, szidod a testületet esetleg tudálékos vagy, akkor ezek nem jó pontok ám egy közúti ellenőrzősnél:)

2012. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérj kártérítést arra az időszakra amíg nem tudtad használni! Amúgy hogy történt az eset? Kíváncsi vagyok! Nálunk nagyon sokan használnak 50esként nagyobb motorokat...
2012. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Persze, igen, követeljünk mindenért kártérítést.

Abba nem gondoltok bele, hogy neki ez a munkája? Ha úgy gondolja, az összes vele szemben jövő 50-es motort berendelheti KPM vizsgálatra.

Mindenki szidja a rendőröket, hogy bezzeg a nagy Audit nem állítja meg. Azért van ez, mert pénzzel sok mindent el lehet érni, és egy esetleges agresszívabb bunkó a személye elleni sértésnek vesz egy szimpla közúti ellenőrzést. Aztán vagy a gatyáját perli le szerencsétlen járőrnek, vagy a munkáját veszti el. Ha még egy vacak smkp miatt is belső vizsgálatokra kell járnia, akkor legközelebb majd lehet, hogy egy komolyabb ügyben sem mer majd intézkedni. Te örülnél pl Kérdező, ha az Édesanyádat pl azért lőné le egy bűnöző, mert a rendőr félt elővenni a fegyverét, hiszen jönnek rögtön a járókelők, hogy a rendőr fegyvere miatt annyira megijedt, hogy nem tudott aznap munkába menni ezért kártérítést akar.

Miért kell felakadni egy jogos és szabályszerű intézkedésen??

2012. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Valószínüleg nem tudtad igazolni, hogy 50 ccm-es a motorod, ezért foglalták le. De ha részletesebben leírnád, az esetleg segítene.
2012. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elkérte a papírokat adtam jogsit meg biztosítást meg az adásvételi másolatát. Megkérdezte, hogy hány köbcentis a gép. Mondom 50 köbcentis. Megnézte a hengert, akkor megkérdezi még egyszer, hogy hány köbcentis. Mondom még mindig 50es, ott van az adásvételiben is. Akkor megkérdezte mi a tervem, mondom megyek hazafelé. Azt mondja akkor el kell koboznia, mert továbbra is használnám illegálisan a szerinte köbcenti tekintetében jelentősen eltérő gépet, ráadásul az elmaradt teljesítményadó és rossz kategóriára kötött biztosítás bűncselekmény, és már pakolták is a szállítóba.

Kaptam egy papírt meg alá kellett írnom, hogy én állítom, hogy ez a motor 50es.

Aztán ha már megszabadítanak járművemtől legalább a legközelebbi faluba nem-e vinnének el. Hát nem vittek, mert közel van meg különben sincs hely, de odarendelnek valakit aki elvisz de lehet sokáig tart, na mondom köszi eleget tettek ma már értem. Lehet csak nekem volt hosszú bőrszerkóban az a 45 perc séta aztán az 500 forintos jegy 25 kilométerre busszal haza.


Egyébként ilyen motorról van szó [link] .

2012. aug. 5. 14:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Valamokka : te mekkora segg-fej vagy !!!nehogy már le foglaljon egy járművet ami szabályosan van a forgalomban, mert egy olyan idióta a rendőr mint te vagy ! Igenis kártérítést kell kérned, mert nagymamádnak nem tudtál járni segíteni a lekvárt főzni!
2012. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4/5 az érvelésed nagyon helyes teljes mértékben igazat adok. Én szívem szerint statáriumot rendelnék el. A rendőröknek meg dögszállítót adnék szolgálati kocsinak. Az elején lenne nagy felháborodás ,de a tisztességes polgárok rájönnének ,hogy nincs félni valójuk és amikor az ember letámaszthatja a bicajt a bolt előtt félelem nélkül illetve a kocsiban bennehagyhatja a kulcsot az egészen érdekes érzés.

Tudom milyen! Tapasztaltam...

2012. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Slukk válasza:
57%
Nos nem értem,hogy ebben a motorban hol látta,hogy 125-ös,lehet nagytestű egy átlag 50-hez képest,de akkor is egy eléggé képzetlen műanyagrendőr lehetett.
2012. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én kérnék kártérítést,csak azért is!:D
2012. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!