Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom megoldani, hogy...

Hogy tudom megoldani, hogy lássam a benzinszintet a Suzuki Samurai SJ 413 kocsimban?

Figyelt kérdés
Adott a következő: Nekem, ha jól néztem injektoros SJ 413 kocsim van (szintjelző és benzinszivattyú is a tankban van.) Ha lekötöm a szintjelzőt, és direktbe összekötöm a kábeleket, akkor bekapcsol a szivattyú és a kocsi elindul. Ámde, ha rákötöm a szintjelzőre, akkor semmi se történik. Minden más rendben van, ezt már leellenőriztem, ez mitől lehet? Kérem, aki tud, segítsen..

2012. aug. 12. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Az üzemanyagszint változásával a szintmérő ellenállása változik?

A szintjelző működik?

2012. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajna nem tudom milyen pontosan a Samurai elektromossága, de biztos hogy belebújt az ördög a szivattyúba vagy a szintjelző rendszerbe. Nem lehet minden rendben, mert akkor szintjelzés is lenne és a kocsit is el lehetne indítani.


Ki kell méregetni, mikor hol kap áramot - valószínűleg rákötött szintjelzőnél nem kap az elektromos szivattyú eleget, mert a lusta áram a kisebb ellenállás irányába szeret menni. :)

2012. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Heeegany, az eladók szerint működik a szintjelző, eddig vagy 5-öt vettem és eggyel se akar működni, volt olyan, amit az orrom előtt szereltek ki a kocsiból, mert lecserélték a tankot és előtte még mért a szintjelző.


Agent K, akkor szerinted nézzem át a kábelezést, meg azt, hogy a szintjelző 2 végén hány volt megy át?

2012. aug. 13. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha a mérő és a jelző is jó akkor tényleg kábelezési gond lesz.
2012. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki megvan a hiba oka. Már csak ki kéne cserélnem. Lehet, hogy tévedek, de sztem a gond a 2 db 056700-0430 jeladó (Denso 056700-0430 relay).

Lehet az a gond? Ugyanis nekem sufnituning a tank is, mivel benne van egy szivíttyú, aminek nincs ott helye sztem....

2012. aug. 26. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!