Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E46 családról vélemények?

BMW E46 családról vélemények?

Figyelt kérdés

Szemezek ez ilyen családba tartozó kocsival, Totalcar népítélet alapján egész jók a tapasztalatok, elvétve van csak rossz, aki szívott a szervizeléssel meg 2 havonta elrepedt a kipufogó, de a fogyasztás, futómű, motorteljes0tmény, kényelem ezeket mindenki kiemelte.

Manuálisat szeretnék, 1.6-1.9 között. Dieselek jobbak ezekből, vagy a benzinesek?

(2001-2003 körüliek)


2012. aug. 1. 21:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
1,2M volt, bár "fapad", de nem nyűgös.
2013. jan. 19. 21:03
 12/13 anonim válasza:

Nekem ilyenem van, 2000-es, 318i. Manuális.

Nagyon meg kell nézni, mit veszel. Én hülye voltam, olcsón akartam megúszni, 750-ért vettem a kocsit, de már ráköltöttem 600K-t, és még előttem van 300K. Ha a rozsdát is helyre akarnám pakolni, az még pluszban 200-300K lenne.


Ami eddig hiba, és javítani kellett. Diffi 100K, PDC nem működött, 20K, viszont emiatt törtem a hátsó lökhárítót, 80K, kipufogó 80K, 70K volt az első szerviz, olajcsere, szűrőcsere, gyertyacsere, ezek után még jött EGR pucolás, és Lambda szonda csere kb 95K.

A hátsó hidak is szarok voltak, azt is valami 150K-ért csinálták, valami egyéb karral együtt.


Mondjuk szerintem a szerelők is jól átbaxtak, levágták, hogy nem értek hozzá, jól dolgoztak, de szerintem dupla árat kértek.


"Természetesen" szar a kuplung, az 100-250K között lesz, attól függően, hogy kell-e cserélni a kettős tömegűt vagy sem, és pluszban rángat az autó, szóval valószínű még a motor tartó bakokat is cseréltetni kell. 60-80K.


Ami még kisebb költség lehet, valamiért a szenzornál ereszt az ablaktörlő folyadék tartály, illetve nincs csomagtér világítás. Ezek talán 10-20K-ból megvannak.


A kényelem szerintem szar, feszes nagyon a futómű, látszik, hogy tükör sima utakra tervezték, Budapesten a lelkemet kirázza. A hangszigetelés kuka, minden zaj behallatszik, az ülések sem kényelmesek igazán. Egyáltalán nem kényelmes.


Az 1.8-as motor ehhez a kocsihoz kevés, haverom 1.6-os III-as Golfja kb. egálban gyorsul vele, vagy még jobban is talán. 1-2-esben még megy, 3-asban már meghal.

Istenhegyin felfelé, 3-asban padló gázon 60-at megy max...


A családban korábban volt 2008-as Skoda Octavia, nagyságrendekkel jobb autó kényelem szempontjából. De talán még helykínálat szempontjából is, és praktikusabb is az 5 ajtó. (Más kérdés, hogy én utálom az 5 ajtósakat, de tényleg praktikusabbak). A megbízhatóságot nem tudom, mert annak soha semmi baja nem volt, de az újonnan lett vásárolva.


Ami a rozsdát illeti, a vezető oldalon a küszöb rohad, meg az ajtónak az a része, ahol az ablak eltűnik/előjön.

Ezen kívül kb minden második elemen van 1-1 darab 5 forint nagyságú rozsda, lakatos azt mondta, 50-100 rugó kilakatolni, és kb 5-6 elemet kéne fújni, darabját 25K-ért fújják, szóval nem épp gazdaságos rendbe rakatni.


Még egyszer biztosan nem venném meg ezt az autót, ha másért nem, mert kirázza a lelkemet, és zajos, kényelmetlen. Ha most kéne ugyan ennyi pénzért autót vennem, tuti, hogy egy 5-st vennék, automata váltóval.

Az enyémnek is egy E60 lesz az utódja 1-2 éven belül.

Nagy motor, automata.


Ha ilyet veszel azonnal nézd meg a rozsdát, ha 1 helynél többön van rozsda, ne vedd meg. Belső tere legyen makulátlan, mert az is eszi a pénzt. És hát vásárlás előtt nem árt alaposan letesztelni, ha találtál egy jót, vidd el bevizsgálásra.

2018. aug. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Legrosszabb ha elvolvasod az ilyen oldalakon a negativ hozzászólásokat itt sok olyan ir akinek nem volt, bmwfanatic oldalon kérdezz ott mondják a valósat.

Amúgy olyan tragèdiát csinàltok ebből, mintha nem lenne megoldás. Ha rossz lesz eladod legfeljebb olcsóbban de legalabb meglátod milyen, kikell probálni miért ne? Nèha merni kell kockáztatni ès akármilyen is lesz annyièrt eltudod adni hogy az àrán veszel egy swiftet astràt stb. hogy legyen mivel mozogni, ha meg jó lesz akkor tudod èlvezni. Csak ne mondj le arról ha neked az a vágyad.

2020. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!