Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogos a pénzbüntetés abban az...

Egerecske kérdése:

Jogos a pénzbüntetés abban az esetben ha az autómon van sport kipufogó, sportkormány, de nincs bizonylat róluk? Mert ez volt az indok, és ma nyeltem be 15 ezer ft büntetést.

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 22:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez a kis piros a tied? Hát elég csúnya. Egyébként szerintem is tök felesleges sportkipufogó meg sportkormány egy trabantba. Sokat költöttél rá, hát ez a tanuló pénz, sajnálom, nem kellett volna. Többet ne költs erre az autóra, inkább tedd el a pénzt és vegyél majd később egy jobbat.
2012. júl. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a srácot, mert a szerelem az szerelem, nekem is ilyen régi szarjaim vannak csak feleannyi kerékkel, DE:


Örülj, hogy nem kaparták le a műszaki érvényességi matricádat... Gondolom más is át van alakítva, csak nem nézték tovább. 15 ezer nem sok, lehetne az több is.


A kocsit ettől nem kell eladni, de választanod kell: vagy kiszórsz minden papír nélküli átalakított cuccot és teszel a helyükre eredeti (-hez hasonlító) holmikat, vagy - ha fontos hogy ne legyen gyári - akkor is kiszórod a cuccokat, és beszerelsz olyat amiről van műbizonylat és hivatalosan átalakíttatod (bejegyezteted a forgalmiba az alaktrészeket, úgy ahogy azt az NKH elvárja).

Utólag műbizonylatot beszerezni szinte lehetetlen, főleg ha valami házigyártmányról van szó. Egy ilyen alkatrész bevizsgálása komoly pénz (ha jól emlékszem 6 számjegyű, de szerencsére csak 1-essel kezdődik), szóval a gyártók komolyan fizetnek a hatóságnak, hogy aztán műbizonylatot adhassanak a termékükhöz. A sufnicuccok, innen-onnan (racing-bazár, vatera, hétvégi bolhapiac, bontás) összeszedett holmik gyártói ilyen kiadásokba nem verik magukat, csak megcsinálják valahogy, eladják oszt jónapot.. Vagy ha volt is, rég elveszett az a papír (mert tipikus hozzáállás, hogy "úgyis megkenek mindenkit, ki fog a papírral b@sz@k0dni").

Aki meg beépíti szívjon csak vele.

2012. aug. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A kormányra kell bizonylat, viszont a kipufogót nem értem, szerintem azt csak át kéne hangolni, ha hangolható, mert baromi hangos lehet, annál is van határérték.
2012. aug. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
hát ez már ránézésre sem fog átmenni a műszakin hacsak nincs valami jó kapcsolatod
2012. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem kell minden a gyáritól eltérő átalakításra műbizonylat.

pl. a tetőkárpitra, hangrendszerre, üléshuzatra stb... nem kell.

De a kormányra pl. kell.

Erről biztos van valami lista.

A trabant meg háát.......... no comment

2012. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
pedig még elektromos ablakemelő , és központizár is van benne, meg riasztó is ,, stb,,,egyébként a kipufogó nem hangos,,nem arra mentem h nagy hangja legyen hanem h szépen nézzen ki :) tudom van akinek nem tetszik,,, engem az nem érdekel,,nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 1. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!