Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogos a pénzbüntetés abban az...

Egerecske kérdése:

Jogos a pénzbüntetés abban az esetben ha az autómon van sport kipufogó, sportkormány, de nincs bizonylat róluk? Mert ez volt az indok, és ma nyeltem be 15 ezer ft büntetést.

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bizony jogos! Minden gyáritől eltérő átalakításhoz műbizonylat kell, és nem fénymásolat hanem eredeti!
2012. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kormánynál mindenképp jogos.
2012. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mármint számla a vásárlásról? Akkor nem.


Ha műbizonylat nincs akkor igen, de csak a kipufogónál.

2012. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
így vettem meg,, csak azt nem tudom h a műszaki van rajt h ment ano át ?
2012. júl. 31. 22:29
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

A szabály nem ismerete sajnos (vagy éppen szerencsére) nem mentesít a büntetés alól.

Akartál egy rácsingverdát, de arra már nem vetted a fáradtságot, hogy utánanézz a dolgoknak. De legalább megtanultad.

2012. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
jo de akkor most minderől kell papír ,még arról is ha a tetőkárpit más színű lett ,,, azóta h legurult a gyártósorról,,,
2012. júl. 31. 22:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"... csak azt nem tudom h a műszaki van rajt h ment ano át"

Ott volt egy olyan momentum, ami most kimaradt: az illetékes személy kapott néhány papírdarabot, amin egykori nagy hazafiaink arcképe volt látható néhány szám kíséretében. Ezért cserébe nem vette észre az átalakításokat és ezeket nem is jegyezték be a forgalmi engedélybe.

Nos, most ez nem történt meg, így büntettek érte. Ha nincs műbizonylat az átalakításról, ez szokott lenni a dolog vége, mert a különböző tuningalkatrészek minősége néha borzalmas.

2012. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
utólag gondolom ezeket macerás beszerezni,, akkor most szabaduljak meg a kocsitól szerintetek? Elég jol át van alkitva a kis trabi,, sokat költöttem rá,, de akkor ezt nem vettem figyelembe.
2012. júl. 31. 22:40
 9/16 A kérdező kommentje:
2012. júl. 31. 22:59
 10/16 A kérdező kommentje:

utolsó nem tudom h miért nézed le a kis trabit

[link]

2012. júl. 31. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!