Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet utas az a személy...

Lehet utas az a személy motoron aki ivott?

Figyelt kérdés
1-2-3 sört? Legális, vagy büntet a rendőr? Köszönöm

2012. júl. 27. 16:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, nem vitatkozom, próbáljátok ki :) Nekem ezt mondták kresz-en, én nem olvasgattam a jogszabályokat.
2012. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Srácok, Lányok!

Én most vizsgáztam. Nekem azt tanították, hogy (ami a jogszabályban le is van írva) az lehet utas, aki a saját biztonságára ügyelni tud. A vezető dönti el. Tehát, ha csacsi részeget viszel akkor persze megbaltázhatnak a rendőrök, de egy két sörtől (véleményem szerint) nem. Amúgy arra is van jogszabály, hogy mi számít alkoholos befolyásoltságnak (ha jól rémlik 5 ezrelék). Ismerősömnek is mondták másik motoros suliban, hogy az utasra is zéró tolerancia van. De ez (szerintem) nem igaz, mert ugye amit a jogszabály nem tilt azt szabad. Tehát ez kissé számomra olyan, mint amikor az embert azért büntetik, mert nem az út és látási viszonynak megfelelően vezetett. Ami ugye utólagos, mivel amíg a vezető nem köt ki egy ház oldalában addig az útviszonyoknak megfelelően vezet (és persze betart minden előírást). Ha az utasod leesik akkor persze elkezdik boncolgatni a témát (persze ha baj lesz) és akkor a sofőrt elővehetik, de (halkan megjegyezném) a jogszabály szerint nem csak azért vehetik a sofőrt elő, ha ittas az utas, hanem pl ha lázas, vagy epilepsziás, vagy egyéb hasonló problémája van. Szóval én sehol nem találtam olyat, hogy zéró tolerancia lenne az utasra, ha valaki talál ilyen jogszabályi előírást írja meg.

2018. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!