Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet utas az a személy...

Lehet utas az a személy motoron aki ivott?

Figyelt kérdés
1-2-3 sört? Legális, vagy büntet a rendőr? Köszönöm

2012. júl. 27. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
ha jól tudom nem
2012. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
mert képzeld el milyen veszélyes lenne egy full részeg állat mögötted ülne és dülöngélne, esetleg le is esne, ezért titlva van
2012. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Büntetik, de tudtommal nem olyan szigorúan mintha a vezető ivott volna. Tehát nincs jogsi bevonás tudtommal ha a vezető nem ivott persze és ha a mögötte ülő is maximum egy sört ivott volna és nem részeg mert azt nem tudhatja a motoros sem így. Büntetni büntetnek érte de nem olyan súlyosan.
2012. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
2-4 feles után kíváncsi lennék mit érez az utas olyan 200-220 közül :D
2012. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
*körül
2012. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valaki belinkelné a jogszabályt, amiben le van írva, hogy az utasnak nem szabad innia?

Mert én valahogy sehol sem találom!

:D


Ami van:

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet


Személyszállítás

46. § (3) Motorkerékpár pótülésén csak egy, a saját biztonságára ügyelni képes személyt szabad szállítani, akinek a lába a lábtartót eléri.


Valahogy nincs leírva a zéró tolerancia, és akkor ki dönti el, hogy az utas hány sör-vodka után nem tud már a saját biztonságára ügyelni?

XD

2012. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első 5 választ adó két (gyanítom jogsi nélküli) delikvens kezdhet linkelgetni!

:D

2012. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

előzőnek.

kresztanfolyam tudod. ez kell a jogosítványhoz! gondolom te a józsefvárosi piacon szerezted. vagy esetleg tévedek?

2012. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"előzőnek.

kresztanfolyam tudod. ez kell a jogosítványhoz! gondolom te a józsefvárosi piacon szerezted. vagy esetleg tévedek?"


Ja, amikor levizsgáztam (1986) még nem is volt józsefvárosi piac, de lehet hogy te sem!

:D


Én idéztem a jogszabályból, aminek a közismert neve KRESZ, bár ez úgy látom nem tűnt fel!


Még mindig várom a linket, vagy a paragrafust, amiben le van írva, hogy a motor utasa nem fogyaszthat alkoholt! Nem lesz ugye?

Csak kamuzol itt össze-vissza, nem véletlen az az 56%!

:D

2012. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A vezető felelős az utasa biztonságáért. Márpedig, ha elhagyja menet közben és ezt meg tudta volna előzni, de nem tette, hát nem fogják meg dicsérni érte.
2012. júl. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!