Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes most generálozni,...

Érdemes most generálozni, vagy várjam meg, amíg baja lesz?

Figyelt kérdés

Örököltem egy Simsont (s51). Hét évet állt egy pincében, mire most elővettem, már mindent megcsináltam rajta, ami felmerült, egyedül a blokkhoz nem nyúltam. 7 év útán 5-6-szor megrúgtam, utána beindult, azóta első rúgásra pöcc-röff, ezért nem nagyon akartam megbolygatni, elég stabilnak érzem.


Egy dolog van, kicsit mintha csörögne, ahogy megy a motor. Azt mondták, hogy cserélni kéne szimeringeket, csapágyakat, stb, viszont nem érdemes most, használjam, majd megáll, és akkor megcsináljuk. A másik ember meg azt mondta, hogy most azonnal még használatbavétel előtt teljes motorgenerál (ajánlott is egy csinos kis összeget érte), mert csak nagyobb kárt okozok vele így.


Szerintetek mit csináljak? Igazából én nem tartom olyan vészesnek, nem egy libakergető-csörömpölése van, csak közelről hallatszódik kicsit.


Nem szeretnék kárt okozni, de valahogy úgy érzem, ez a második szerelő azért mondja ezt, hogy fizessek szépen.



2012. júl. 22. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
A csapágyakkal nem lesz gond, szimeringeket illene cserélni, meg motorolajat is. Talán még egy hengerfúrást is elbírna, de az se kötelező.
2012. júl. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg megy, addig hagyd! Az olajcsere tényleg nem árt, de egy kis csörgés nem a világ!

Ha van baja a szimeringnek, azt majd úgyis észreveszed, és akkor ráérsz széthúzni a blokkot, de olyankor meg már illik mindent megcsinálni!

2012. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miután kiderült, hogy jár a motor, olajcsere volt az első dolgom, tehát az van benne tisztességgel.
2012. júl. 22. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyhatod, de 1-2 év múlva azért érdemes lesz majd belekukkantani mi a helyzet.
2012. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Okés, köszi szépen!
2012. júl. 23. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!