Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri plusz...

Szerintetek megéri plusz 20ezer a másik jogsiért?

Figyelt kérdés
Szeretném szeptembertől elkezdeni a sima B-s jogsit.Azonban olvastam egy lehetőséget hogy plusz pár órával és 2óra plusz vezetéssel megszerezhető lenne az A125 ös jogsi is. Megjegyzem 26L vagyok,s mindig is szerettem volna mindig is motorozni.
2012. júl. 19. 10:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezért mondom inkább, hogy maradj az 50-es motornál. Ott nem kell semmiféle vizsga, ha megvan autóra a jogsid, már rá is ülhetsz, és mehetsz. A motorban ezeket kell magadnál tartani: Motorról adásvételi, biztosítás(pár ezer forint), jogsi, meg ilyenek, illetve kell egy E-s jelzéssel ellátott bukósisak.
2012. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
1ismerősömnek van motorja,de szerintem arra én max álló helyzetben ülhetek,azt is csak simogatás miatt:) Egyébként szemüveget lehet a bukósisak alatt hordani? Itt a kiegészitőket(sisak,kabát) adják a tanfolyamhoz.
2012. júl. 19. 14:48
 13/16 anonim ***** válasza:

sisakválasztásnál fontos szempont hogy ha szemüveget veszel fel hozzá akkor kényelmes legyen :)

Szóval egy jó sisakhoz gond nélkül.

És persze sisakra annyit költs amennyit a fejed ér.

Állvédő nélkülit nem ajánlom. Oké hogy kényelmesebb, de esésnél állad, fogaid nem védi semmi... (a plexi nem fogja megvédeni, ha le is ér odáig)

2012. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jah és ami kimaradt.

Kismotor jó dolog, de azzal max 40-el mehetsz, meg ugye nem vihetsz utast.

B125-el meg megcsinálod az A1-et, száguldani azzal se fogsz, de azért 60-70-es tempót kényelmesen viszik, meg persze szabályosan.

Meg ha gyereket kell vinni valahová csak beöltözteted, felülteted magad mögé aztán viheted :)

Kikötés itt egyébként annyi hogy elérje a lábtartót és tudjon kapaszkodni, meg persze sisak kell rá minimum. Unokatestvéremet például 7 évest már simán vihetném motoron :)

2012. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, és természetesen csak akkor vihetsz utast, ha lejárt a legelső nemzetközi kategóriájú jogosítvány megszerzésétől számított 2 év.
2012. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
:) Most elképzeltem a kisasszonyt ahogy motoron ül.. 2 éves még csak:) Akkor egy robogót minden gond nélkül vezethetek a sima B-s jogsival:)
2012. júl. 19. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!