Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól lehet kezdeni...

Hány éves kortól lehet kezdeni a mostani szabályok szerint a "B" Kat. Jogsit?

Figyelt kérdés

Tudom mostanság volt sok herce-hurca, hogy fölemelik a korhatárt 19 vagy akár 21 éves korra is.

Többé-kevésbé egyet is értek, tényleg sok balesetet okoztak a felelőtlen és idióta fiatalok.

Tehát akkor most mennyi a korhatár, s létezik-e még oly\' opció, hogy szülői engedély?


2009. júl. 10. 18:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16és fél évesen Màr neki lehet állni
2009. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, tehát akkor nem változott!?
2009. júl. 10. 19:24
 3/21 anonim ***** válasza:
nem változott még. Felelőtlen fiatalok????........ majd ha te is a volán mögé ülsz akkor majd meg tudod hogy megy ez. De egyébként tényleg 16,5 de akkor csak szül.engedély vezethetsz forgalomba.
2009. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Felelőtlen fiatalok...

Kinek nem inge, ne vegye magára


Jellegzetes eset a tavaly augusztusban történt szentendrei baleset, a BMW 17 éves sofőrjével.


Sajnos az elmúlt években temérdektelen ilyen, és ehhez hasonló baleset történt.


Nos, még annyit hozzáfűznék, hogy sajnos sok 17-2x éves még mindig azthiszi, hogy akkor lesz ám menő, ha " legyorsul valamit", nos ezeken és szánalmas és végtelenségig eligénytelenkedett "tuningvasaikon" csak röhögök, s Imát mondok, hogy egy ártatlan se bánja meg az ő hülyeségeiket.

2009. júl. 10. 20:26
 5/21 anonim ***** válasza:

A szent endrei esetre én is emlékszem.

Pár napja én is elvesztettem egy kedves ismerősömet/csapattársamat. Ők voltak akik a 35ösön, Balmazújvárosnál baleseteztek. Mind a négyen meghaltak, egy komplett család.

Nem akartak őrültködni elhiheted, elég egy pillanatnyi figyelmetlenség és megtörténik a katasztrófa.

Az előző voltam.

2009. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Éppen erre szeretnék én is kilyukadni.

De mennyivel szarabb érzés, ha a család autójának egy 19 éves kis őrült megy neki...


Langlovagok.hu-n lehet nézelődni, nagyon sok lehangoló eset van... :(

És sajnos kevés fiatal van aki mindezt felfogja... hogy mivel játszik, hogy mekkora felelősséggel tartozik a forgalom többi résztvevőjével és az autójában ülőkkel szemben, akik ártatlanok...

2009. júl. 10. 20:45
 7/21 anonim ***** válasza:

Oldalba baszta őket az a nagy állat autó......... +-1mp és csak ilyetség lett volna belőle.

Egyébként alattam is egy közel 200Le autó volt 17évesen.

Hajtottam is de rendesen, de csak ott ahol biztonságosan ezt megtehetem. És?????????????????

Itt vagyok, élek. MINDEN SZERENCSE KÉRDÉSE!!!!!!!!!!!

Ezt jegyezd meg.

2009. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

előző is én voltam.

TÖK MINDEGY HOGY KI MEGY NEKIK.

2009. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Tökmindegy, hogy hány lóerő, ha felelőtlen akkor nagyobb eséllyel okoz balesetet... Ennyi, kész, PONT!!


Azt a minden csak a szerencsén múlik dolgot pedig nagyon-nagyon gyorsan felejtsd el!

2009. júl. 10. 21:04
 10/21 anonim ***** válasza:

Nagyon nem felejtem el.

Nem akarlak megbántani de pont az ilyenek mint te válnak könnyen aut.balaset áldozatává.

Szépen 90el autóztok mikor elalszik a kamion sofőr és lesöpör az úrtól...........pont akkor aludt el? pont ott mentél el? pont balra tért ki és nem jobra?... véletlen egybe esések sorozata. SZERENCSE KELL HOZZÁ HOGY Apont ból Bpontba el juss.

2009. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!