Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson 60cm3 Hengerfúrás után...

Simson 60cm3 Hengerfúrás után mennyivel mehet max? Meddig bejáratós?

Figyelt kérdés
Adott egy simson 50ről 60cm3-re lett fúrva. Hengerfej is átalakítva. Blokkban 4-5db csapágy, főtengely, hajtókar, dugattyú cserélve. Plusz 4.sebesség beépítve. Új tervezett rezós kipufogóval, Amal versenykarburátorral. Elvileg így bejáratós a motor. Kérdésem az hogy meddig bejáratós a motor? Tegnap a maximuma 62km/h volt tő gázon. (tudom hogy nem szabadna így kihúzatni de kiváncsi voltam) :) Ha bekopnak az alkatrészek akkor ugye több lesz a végsebessége? Ha igen akkor kb mennyivel?
2012. júl. 6. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nos lehet, hogy nem lesz több, mivel sikeresen meghajtottad, és úgy koptak össze, hogy 62 marad...gratulálok!

Amúgy attól, hogy 60-as csak dinamikusabb lesz, a végsebessége olyan nagyon nem változik. 70-től fölfelé lehet érzékelni a végsebesség növekedését.

2012. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó hát kíváncsi az ember :D

De reméljük hogy még lesz több is. 70el már elégedett lennék. Tény különben hogy iszonyat jól gyorsul 50fölött ha húzom neki, gondolom ez a dinamikusabb hatás, amire gondoltál.

2012. júl. 6. 10:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is pont 62-őt megy. GPS-el mérve. Csak az enyém tuning mentes 50 ccm-es.

Tényleg nem kellett volna meghajtani ennyire, de ha nem ragadt meg akkor, ott akkor nem történt semmi baja.

A kolléga a 70-től kezdődő sebességnövekedést úgy értette, hogy 70 ccm-től érződik hogy a motor sebessége nőjön. Mondjuk ez így nem teljesen korrekt megfogalmazás, mert minden attól függ hogy a henger hogy van megfaragva.

Ha jól vettem ki a leírásodból, a te Simsonod hengere csak fel lett fúrva, és a felömlők, kipunyílások nem lettek megreszelve és nincs több felömlőd sem. Ebben az esetben tényleg csak a nyomatékod nő. Nézd meg hogy mekkora az első lánckereked. Hány fogas? Szerintem 15-ös lehet. Mivel nyomatékosabb a motorod ezért el fogja majd bírni a 16 fogasat is. De a 16-os lánckereket csak bejáratás után tedd rá. A bejáratás 1000 kilóméter és a benzint is keverd 1:40-re, 1:50 helyett. De javaslom hogy ebben a kánikulában csak hajnalban és este járkálj vele, nehogy megszoruljon. Most ettől a maxra járatástól nem lett baja, nagy szerencséd volt hogy nem ragadt meg. A simson.hu-n van a bejáratásról egy egész cikk, ajánlom hogy olvasd el. Az oldal most nem elérhető, de remélhetőleg hamarosan az lesz, azért itt a link: [link]

vagy majd írd be Google-ba hogy Simson bejáratás

2012. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

:)))


Enyém is hatvanas,ez csak annyit jelent hogy széllel szemben sem kell visszadobnod hármasba...

2012. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elnézést azt elfelejtettem írni hogy 60cm3 és 4felömlős.
2012. júl. 6. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:
HA 4 felömlős akkor milyenre lett faragva? Nyomatékosabb vagy forgósabb?
2012. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát haver örülj ha nem karcolta meg a dugógyűrű a henger belsejét. Én egyszer a 3napos fúrt motoromat meg huzattam hogy mennyit megy aztán vihettem újrafúrni mert nekiállt csörögni meg belekarcolt a dugóperselybe. Ha jót akarsz akkor az 1000km alatt többet nem huzatod ki! Tanuld meg te is mint a többi,hogy 1000km a bejáratási időszak 600km után néha néha rövid 1-2 percre kihuzathatod de addig nem mert lehet hogy viheted ujra fúrni. Mikor megszületél és egy hetes lettél gondolom téged sem osztottak be erős fizikai munkára =D
2012. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Ígérem hogy 50nél tovább nem húzom:) Az megfelelő?
2012. júl. 6. 21:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy dombon és emelkedőkön inkább kapcsolj vissza hogy ne erőlködjön, hidd el ha az ezer kilométer alatt nem gyepálod és szépen kibírod azt a kerek ezrest utána még többel is fog menni mint 62
2012. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ne szivass a hogy 70km/h a cél nekem a gyári ment 70 felett.
2014. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!