Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Smkp vizsga, milyen papírt...

Smkp vizsga, milyen papírt kellett volna még adni a vizsgabiztosnak?

Figyelt kérdés
Ma volt smkp forgalmi vizsgám. Mivel saját motorral voltam, kérte a papírokat. Adtam neki biztosítási papírt, nézte vagy 2 percig(nem tudom mit keresett addig rajta), aztán adtam az adásvételit. A motor apukám cégén van, ezért a cég neve szerepel az adásvételin. Abba kötött bele, hogy ebből Ő nem tudja hogy "enyém" a motor. Akkor mit kellett volna adnom? Mást nem tudok, és nem is kell adnom neki... Vagy igen? Aztán megbékélt, mert mutogatta neki az oktatóm, hogy az adásvételin a cím, és a lakcímkártyámon lévő cím ugyanaz. Egyébként 2 hibaponttal átengedett.

2012. jún. 29. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha cég nevén van akkor elvileg a cégtől kéne egy papír ,hogy te vezetheted a céges motort lehet az kellet volna még neki + ezt a papírt még a rendéberőre is kérheti igazoltatáskor ha megállít .
2012. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az milyen papír? Van valami szabálya ennek? Vagy kézzel írt kell? Meg hát azt ne akarja már nekem senki megmagyarázni, hogyha a fater elviszi a céges autót, akkor írni kell saját magának egy igazolást, hogy elviheti, minden egyes nap amikor elmegy vele...
2012. jún. 29. 12:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert ugye az adásvételin csak a cég szerepel, a cég tulajdonosa nem.
2012. jún. 29. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem kell minden nap írni . ír egy meghatalmazást neked


alulírott ...(apád neve )... ,mint a ......(cégnév)... ügyviteli igazgatója ( anyja neve : ....... szül: .... ,.. , .. BP ; lakik : .....(apád címe )....... meghatalmazom ........(te neved )...... ( anyja neve : ....... szül: .... ,.. , .. BP ; lakik : .....te címed )....... , hogy a társaság alábbi felsorolt gépjárműveit vezetheti


és akkor lent odaírja vagy írod hogy mi az PL.honda dio vagy mit tudom én mi az + még írhatja hogy

terület korlátozás : pl országhatáron belül

érvényessége : pl visszavonásig

pecsét aláírás az kész

kb ilyen papírt írtok és akkor nem szólhat senki semmit remélem érthető voltam :D

haverom apjának is van egy cége ő meg a céges kocsival jár és neki is van apjától egy meghatalmazás hogy vezetheti a céges autót

2012. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, feltétlen írunk egy ilyet. Ment a zöld!


Egyébként ezzel csak annyi a baj, hogy akkor ez korlátlan ideig szól... Tehát a rendőr nem fogja tudni, hogy ez meddig "érvényes".(De ezt egy dátum mellé írással meg lehet oldani) És könnyen írhatok magamnak is ilyet, és viszem is a motort, tehát túl sok értelmét nem látom. De a félreértések elkerülése érdekében írni fogunk ilyet... :)

2012. jún. 29. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:

te is megírhatod a meghatalmazást ha tudod apád aláírását + van céges pecséted :)

(első voltam)

lenne egy OFFon : milyen motorról van szó ?

2012. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Céges pecsétet tudok szerezni, és az aláírását is tudom:D De inkább megíratom faterral...


Motorro Ceasar 50es-ről van szó. Tudom, hogy kínai, de eddig semmi baja nem volt, és kezdő motornak 1 álom. :)

2012. jún. 29. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!