Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lehet a büntetés ha...

Mennyi lehet a büntetés ha úgy szállitok embert hogy nem lehetett volna?

Figyelt kérdés
125 ccm-es motorra van jogsim, de elvileg csak 2 év mulva vihetek utast (mert most még "kezdőjogsi") Mennyi lehet a birság ha 2 év letelte elött viszek valakit? Azért kérdezem, mert remélem azért olcsobb mintha pl. 50-esen vittem volna.
2009. júl. 7. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kezdő jogsis vagy, úgy bevonják mint a sicc, szóval nem kell semmitsem vezetgetned egy jódarabig.
2009. júl. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem az esetleges büntetés a legnagyobb gond. Ha ne adj isten történik egy baleset (még akkor is ha nem te vagy a hibás) Rádverik a dolgot de nagyon csúnyán. Jogilag ilyenkor a szállított személy sérülése ill halála úgy esik a latba, mintha te okoztad volna, mivel nem lehetett volna ott.
2009. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de nem erre gondoltam. Amugy a pontosítás kedvéért 50-esre 3 éve, 125-ösre 1 éve van jogsim, és most csinálom a "B"-t.
2009. júl. 7. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
A jó nagy büntetés mellett az kb. vagy 100.000Ft még a két év is újra kezdődik.
2009. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!