Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közel 1 évig fog állni az...

Közel 1 évig fog állni az autóm egy garázsban használat nélkül és sokan arról próbálnak meggyőzni, hogy felesleges lecserélnem a (már egyébként is cserére érett) motorolajat és a fékfolyadékot! Szerintetek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 23. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A fékfolyadék, ha rég volt cserélve és sok vizet felvett, akkor korrodálhat. De ezeknél a folyadékcsereberéknél lényegesen fontosabb, hogy pár hetente azért be legyen indítva az az autó és legalább egy pár métert menni kellene vele, hogy át legyen mindene mozgatva.
2012. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg az állásban is tönkre mehet az olaj meg a folyadékok, nem csak a megtett km számít.

Mennyire csereérett? Én, mivel keveset autózom, picit időben meg szoktam nyújtani a csereciklusokat.

Ha nem ezer éves, agyonhasznált benne az olaj, akkor talán még maradhat.

De ha le tudod cserélni, azzal rosszat biztos nem teszel az autónak.

És jól, írják, időnként azért indítsd be! Én pl ősz végétől tavaszig szoktam letenni az autót, de legalább hetente, két hetente azért beindítom 10 percre a garázsban.

2012. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
9000 km-t futott a motorolaj és több mint két éves a fékfolyadék. Tudom, hogy a legjobb az lenne ha ritkán is, de használná valaki a kocsit, de ez sajnos nem megvalósítható, ezáltal fel lesz bakolva, akksi kivéve stb. Mást nem tudok csinálni sajnos.
2012. jún. 23. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Az olajat csak akkor cseréld ha újra indítod.

A fékfolyadékot 5évente szokták csrélni.

2012. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az olaj szavatossága és minősége nem csak akkor romlik, ha megtettük a csereperiódusban előírt km-t, hanem már az új olaj kibontásától kezdődően. Szóval nem kell ahhoz használni az autót, hogy olajat kelljen cserélni benne, éppen ezért mondjuk úgy, hogy 1 év vagy x km után kell olajat cserélni. Márpedig ha az én autómban lévő olaj 10 hónapos, 9000-et futott és grátiszként 1 teljes évig állni fog; nem értem miért mondják többen azt, hogy ne cseréljem le. Ebben az autóban 2 évente kell fékfolyadékot cserélni, ez a könyvében is szerepel. Mindezektől függetlenül tudom, hogy ha lecserélem most újraindításkor ismét új olaj kell bele.
2012. jún. 23. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az olajat lecserélném, mert nem tartom kizártnak, hogy a sok állásban kicsapódik belőle az olajsár.

Az állás biztos nem fog jót tenni neki. Nekem sikerült sokat állt autót vennem, akkor még nem tudtam ez mivel jár. Néhány szimmeringnél elkezdett folyni az olaj, hamarosan megszólalt egy kerékcsapágy...

2012. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az olaj az idő múlásával a kenőképességét veszíti el.

Ha nem használod az autót akkor felesleges benne új olajnak lenni. Bőven bírnak az olajok 9-10ezer km-t.

Elutazol, teszed a dolgod, ha visszajöttél akkor beindítod, bemelegíted, és olajcsere.

(nem úgy kell elképzelni ezt a kenőképesség vesztést, hogy olyan lesz mint a víz...)

A fékfolyadék is bőven többet bír mint 2 év, nyugodtan hagyd benne, és majd akkor cseréled ha újra üzembe helyezed a kocsit.

Egy akku őrt érdemes beszerezni ami folyamatosan működik, néha kisüti-tölti az akkut, ha lehet akkor ezt valami ismerősnél hagyd, aki ránéz néha, esetleg ha valami baj van akkor ki tudja kapcsolni...

Ja és ideiglenesen vond ki a forgalomból, így nincs biztosítás, súlyadó, műszaki.

2012. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!