Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10-11 éves Octavia vagy 7-8...

Milan1909 kérdése:

10-11 éves Octavia vagy 7-8 éves 307-es? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 22:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
egyértelmű Octavia.
2012. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Amelyik jobb állapotban van. Nem rosszak azok a 307-esek, csak egy bolond százat csinál.
2012. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

lehet hogy megharagszol, de én már akkor mindenképp az Octaviát választanám, csak nem írtad ki, hogy milyen motorral érdekelne, ha mégsem ragaszkodsz a fentiekhez akkor, ajánlanék egyet az Opel Vectra C GTS-t abból is van 1.6, 1.8 ezek gyengébbek, de jók, a legoptimálisabb 2.2 (láncos motor nem szíjas mint a többi) benzin 7,5 l eszik átlagban, pályán 6,4l fogyasztás, fenntartás és erő szempontjából ez a legjobb, de van még 2.0 turbós 2,8 , 3,2 benzin dízelek 1,9 cdti , 2.2 dti , 2.0 dti , 3.0 cdti aszem ennyi, pl az enyémben bőr, xenon gyári, gyári hifi, lámpamosó, multi kormány , kétzónás digit klíma, tempomat, ülésfűtés, esőszenzor cd rádió, abs, asr, isofix, sport futómű, sport ülés stb. még reggelig lehetne sorolni az extrákat, ezekből is sokféle felszereltség van, de a lényeg olcsón fenntartható, és gyönyörű szép, itt egy teszt:


[link]

2012. jún. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3. válaszoló: nem először látom, hogy C Vectrát ajánl valakinek. Megértem én, tényleg fontos volt az Opelnek, hogy helyreállítsák a renoméjukat a hulladék G Astra és a szintén szar B vectra után, bele is adtak mindent, és valóban talán minden idők legmegbízhatóbb Opelja lett a C Vectra, de ha valakinek 8 éves Peugeotra vagy 10 éves Skodára van pénze, akkor nem alternatíva.


Továbbá a 7.5-ös vegyes fogyasztást nem hiszem el, vagy maximum akkor, ha mindenhova 90-nel jársz, soha nem fékezel, és mindig a lehető legkisebb fordulaton pörög a motor. Volt szerencsém a 147 lovas 2.2-eshez, városban óvatos lábbal sem állt meg 10 liter alatt az étvágya.


Ha már annyira ajánlgatod, legalább az 1.9 cdti-vel ajánlhatnád, erőben ugyan azt tudja, mint a 2.2, de az tényleg eljár 6.5 literrel. Nem mellesleg a Fiat talán legeltaláltabb dízel motorja, amit valaha is terveztek Giovanniék.

2012. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Max 900ezer-1 millióm lenne rá, leginkább 1,6os benzines érdekelne...esetleg volvo s60-s80-ról mik a vélemények ebben az árkategóriában?
2012. jún. 22. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
A VOLVO-k nagyon jó kocsik csak 2-3x drágább a fentartása mint a Peugeotnak vagya a Skodanak.Én a 307 SW-t venném 2.0 16v hdi vagy 1.4 1.6 benzinnel.Octaviaból az 1.9 tdi-t vagy 1.6 16v-t ajánlanám.
2012. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1m ft esetén, ha nagy autó kellene akkor a 607 -est néztél már sok extra és azt hiszem 3 vagy 4 éve állt le a gyártása, de a formáján nem nagyon változtattak és ott is találhatsz különböző motorúakat, itt egy link:


[link]

2012. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy 2-3x drágább fenntartani egy volvot, mint egy peugeotot? MIÉRT? ennyi pénzért amúgy én inkább s40-est néznék, nem rossz kocsik. s80-nak kapcsolatban érdekes módon több rosszat hallottam.


előző: 607-est ajánlani még az ellenségemnek sem nagyon akarok, 2.2 hdi-ben magasnyomású szivattyú a magyar gázolajminőség mellett kb 10 000 kilóméterenként megy el, más motorral meg azért nem is szabad gondolkodni, mert a benzinkúton egy hét múlva már előre köszönnek. mindenhogyan sz*r döntés.

2012. jún. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8. vagyok, idéznék a kedves válaszoló által linkelt szövegből:


"Fenntartás


Az első évjáratoknál riasztóan sok probléma volt, ezért nagy rizikóval jár a korai (és a sokat futott) 607-esek megvásárlása. Egyébként átlagos fenntartási költségek."


ennyi pénzért pont korai évjáratot lehet venni, sok kilóméterrel.


mindenki döntse el persze, hogy neki mi kell.

2012. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 4. nek üzenem nem hiszem, hogy van tapasztalatod C Vectrával kapcsolatban, szerintem pénzed sem lenne rá, és igen több Opel szervizes van a családban, és az ismerősök között is, és a 2.2 benzines láncos a legmegbízhatóbb, a Fiat féle 1.9 cdti-től pedig menekül mindenki és pont ők azok, akik a típust "lejárják" és sajnos csalódást kell okoznom városban használom leginkább, ritkábban pályán és tegnap a légkondis használat ellenére lement 7,3 az átlagfogyasztásom, mondanom sem kell shell v powert használok, és csak gyári szerviz cuccokat, de értetlen embereknek hiába magyarázom hogy egy 1495 kg önsúlyú kasznihoz kell " egy motor" is ami azt a kasznit a csomagokkal, utasokkal elviszi, van aki nem érti meg mert nehéz neki felfogni, egy 1,6 , 1,8 vagy a Fiat féle "csoda dízel" nem fogja tudni olyan hatékony fogyasztással elhordani mint a 2.0 fölötti benzinesek ( nem is beszélve a dízelek horror javítási költségeiről), persze van erősebb 2,8 és 3,2 benzinesek, de ezek egy kicsivel többet fogyasztanak, és amikor egy ilyen elmegy melletted az úton ne vedd megaláztatásnak, ez van, inkább vegyél te is ilyet, vagy inkább ne írj ki tapasztalat nélkül butaságokat, és igen volt már sokféle kocsim a "menőbb márkákból" is, de egyik sem ütötte meg nálam a mércét.
2012. jún. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!