Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hurrogjatok le, de hogyan...

Hurrogjatok le, de hogyan kell elindulni robogóval? Csak el kell fordítani a kulcsot ennyi vagy valamit nyomni kell még?

Figyelt kérdés
kezdö vagyok bocsi 17f

2012. jún. 19. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
elfordítod a kulcsot, benyomod a féket és nyomva tartod miközben benyomod az önindítót vagy önindító helyett be is rúghatod, de olyankor is be kell húzni a féket. Valamelyik robogón nem autómataszivató van hanem manuális és hideg motornál azt is be kell nyomni mielőtt beindítod.
2012. jún. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hurrrr hurrrr hurrr :DD


Ha meg menni is akarsz vele akkor meg felpattansz rá és a húzod neki a gázt.

Jobb oldalt a markolat csavarásával tudsz gázt adni.

Két fékkarral meg fékezel.

2012. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
lábfékes robogóval még nem találkoztam, én így csináltam: kulcs elfordít, bal kézzel behúzod a kuplungot (igen, van kuplung csak senki se hívja úgy) ami egyben a fék is, kicsi gáz, gyújtást nyomod neki és jár a motor. gázt visszaengeded, és a féket is kiengedheted. ha pedig el is akarsz indulni, jó erősen rámarkolsz a kormányra és húzod a gázt.
2012. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 waland ***** válasza:
Ja, van a robogón kuplung, csak mint a babettánál, röpsúlyos, ezért te nem igazán húzogatod. Robogótól függően behúzod valamelyik féket (az a biztos, ha a hátsót, mert némelyiknél - pl. az én Freem - az első nem kapcsol féklámpát) Ha van szívató, és hideg a motor, akkor kihúzod és megnyomod az önindító gombját. Ha már melegedett kicsit a motor, akkor szívató vissza és mehetsz. A berúgóhoz nem kell fék, de nem előnytelen, ha a szívató miatt esetleg jobban felpörgő motor nem szalad ki a kezedből, úgyhogy nyugodtan húzd. Néhány robogót berúgni egyébként is csak középsztenderen lehet (ugye free pl.) Ha váltós robogód van (Vespa, Simson SR50 - bár ez nem igazán robogó), akkor van kuplung is. Ilyen esetben szívat, kuplung behúz, indít (önindító vagy berúgó), egyes vált, kuplung érzéssel felenged, és onnantól mint minden motornál.
2012. jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi aza hülyeség, hogy a hátsófék egyenlő a kuplunggal? Gázt meg nem húzz indításkor, mert attól lezabál.
2012. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha neked a baloldali, azaz hátsófék a kuplung is egyben, akkor hogy lehet hogy miután beindult a robogó és elengeded a féket, alapjáraton ketyeg a motor és nemmegy sehova? Holott te kiengedted a kuplungot? De még meg akar győzni a hülyeségről... :D Azért kel húzni a féket, általában bármelyiket, mert az egy biztonsági kapcsoló, hogy ha húzod a gázt inditásnál, kine ugorjon a gyengébb képességűek alól miután beröffent. Berugásnál pedig nem szükséges húzni a féket, én legalkábbis ilyennel nem találkoztam, pedig jopár féle robogóhoz volt szerencsém, gondolom azért nem, mert a berúgáshoz sztenderre kell állítani, különben beakad a berúgókar a szenderbe a gyári motorokon...
2012. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!