Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok mondani egy programot...

Tudtok mondani egy programot amivel C/C++ -t tudok fordítani?

Figyelt kérdés

Néhányat találtam, de sok bajuk van:

Visual C++ : Egy HelloWorld -öt se tud lefordítani. Ki ír egy csomó hibát pedig nincs is benne.

Dev C++ : Ugyan az mint a fentinek.

Code::Blocks : Nem akarja lefordítani.Ezt írja ki: "Akarmi - Debug" uses an invalid compiler. Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?! Skipping...

Nothing to be done.

Free C : Bebolondul, majd lefagy.


2012. jún. 18. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
GCC/G++-t ajánlom alapvetően, a Code Blocksnál amúgy valami beállítást kell elpiszkálni, nem emlékszem pontosan milyet, de amit kiír hibaüzenetet azt másold be keresőbe, én anno találtam hozzá egy youtube videót ami megmutatta, hogy kell beállítani.
2012. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pj0tr ***** válasza:
89%

A felsoroltak mindegyike alkalmas a fordításra. Szerinted, ha egy ilyen alap funkciót nem látna el akkor létezne még? Vagy kiadták volna egyáltalán?

Az összes általad felsorolt hiba user error. Fogod szépen a google-t és megnézed, hogy TE mit NEM állítottál be.

Lehet következtetni a hibából is, de a legjobb, ha elolvasod a fejlesztőrendszer használati utasítását.

2012. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első kettőből úgy tűnik, hogy mégis a te kódodban van a hiba. Gondolom, kiírja, hogy mibe köt bele. Mibe köt bele? A csomó hibából mi az első?
2012. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egyike sem fordító program, hanem IDE, de most ez mellékes.


A Code::Blocks-nak az a baja, hogy nem állítottál be fordítót. (Fogadnjuk, hogy nem a nagyobb méretű mingw-st szedted le... Ha az lenne, akkor nem kapnál ilyen hibát.)

2012. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!