Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Simson Schwalbe milyen motor?

A Simson Schwalbe milyen motor?

Figyelt kérdés
Mennyi a fogyasztása? A végsebessége? Megéri egy olyat venni? Lehet bele pakolni? Úgy értem az ülést fel lehet hajtani csomagtartó gyanánt, vagy pont az alatt van a tank?

2012. jún. 17. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A végsebessége gyárilag 60 km/h, ezt a mai napig produkálja átlagos méretű vezető alatt. A fogyasztásáról nem tudok mit mondani, nem használtam huzamosabb ideig Schwalbet. Pakolni lehet rá, de nem a nyereg alá. A nyereg ugyanis oldalra nyílik és alatta van az üzemanyagtartály. Mellé még esetleg elfér a szerszámkészlet, de több semmiképp. Van viszont hátul csomagtartója, oda lehet pakolászni és elöl, a motor fölött is elfér egy szatyor, bár akasztó nincs neki kialakítva (de ha akarod, lehet oda szerelni egyet).

Hogy megéri-e olyat venni? Annak, aki nem retten meg némi javítgatástól, megéri. A turbóhűtésesek örök életű darabok, nehéz őket kinyírni és esőben, hidegben is egész jól használhatóak. Csak hozzá kell szokni, hogy mivel nem fiatalok már és az utángyártott alkatrészek minősége is hullámzó, ezért néha össze kell, hogy koszolja az ember a kezét vele.

2012. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát annyi gond van vele mint egy S51essel.
2012. jún. 17. 22:54
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
Jellemző a motor megbízhatóságára hogy láttam beépítve különböző nem motorkerékpár jellegű járművekbe még rokkant kocsiba is.A hűtése nagyon profin lett kitalálva.
2012. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem,miért ez a simson-fóbia...

Kivisz a világból is ha odafigyelsz rá!

Ide jellemzően azok a suttyógyerekek írkálnak simson-problémákat,akik olaj nélkül turmixolják vele a szántóföldet,hagyják hogy megteljen kátránnyal a kipu,persze hogy elmegy az ereje,és a gyertyát is kezdi köpködni.A legrosszabb nem is ez,hanem elmegy keres egy csavarhúzót,kiteker minden csavart amit talál rajta,utána megmár azt sem tudja melyik bolygón van,és nekiáll anyázni..

Na ezek miatt a fagolyók miatt félnek a simsontól..

2012. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Valóban, az ne is nyúljon hozzá aki nem tud vele mit kezdeni. De épp azért teszik fel a kérdéseket mert érteni akarják, nem szórakozásból, persze tuti vannak olyanok is akiket te mondasz, de nem mindenkit tanítanak meg. Nekem van egy S51esem, jó kis járgány, sokáig nem is értettem hozzá, de azért nem voltam rest utánanézni hogy mit hogy kell szétszerelni, még itt is tettem fel kérdést róla. Aztán szépen megcsinálgattam. És azóta is pöpec a gép. A schwalbe is foglalkoztat, mert látok sok ilyen motort hogy elég olcsón el akarják adni, szöget ütött a fejembe hogy miért? Rossz motor? Elavult? LAssú? Úgy tűnik nagyon jó, jobban rá lehet pakolni, persze az olyanok akiket leírtál naná hogy szabadulnának meg tőle, nem figyelnek oda rá.


Amúgy a turbos schwalbe a legjobb akkor? Láttam másfélét is, ugye 3 sebességesek vannak ebből csak?

2012. jún. 18. 11:16
 6/6 karaibrigi válasza:
En augusztus ota hasznalom az 1985-ös schwalbe-mat, az 55 kilom alatt vegsebesseg 65-70, de nem kinzom. Kezdo motornak tokeletes. Fogyasztasa kb 2-3 liter. Csak ajanlani tudom.
2016. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!