Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leáll a Fiat Punto 2000...

Leáll a Fiat Punto 2000 1.2-m. Miért? Sürgős!

Figyelt kérdés
Először kezdte olyannal, mintha eldobtam volna a kuplungot induláskor. Még hazahoztam kis kuplung-padlógázzal. Most ott tartunk, hogy alapjárat sincsen, indítás után csak 10-20 másodpercig jár a motor. Az autószerelő még elvitte átvizsgálni, szerinte az az érdekes, hogy nagy gázra rosszabbul reagál(lefullad) mint kicsire, szinte csak kuplunggal indul. Erősen fűstől a kipufogó. Kevés benzinnel használtam, mindig csak 4-7 litert tankoltam, lehet dugulás, koszolódás? Én már nem tudom mit néztek át végül a kocsin, ezekről tudok: Hibakód olvasó még menet közben sem jelez hibát, talán a trafónál (ha jól értettem) van egy pillanatra mínusz, de nem meri az autószerelő bevállalni a cserét, mert nem egyértelmű, és elég borsos. Benzinszűrő csinál ilyet? Az elején még 4.-be szépen jött haza, az alacsonyabb kapcsolásoknál volt erőtlen, gyenge a kocsi. lefulladó. Alapjárati motor? A szerelő szerint az is rendben van, bár nem értem, akkor az alapjárat miért szarakszik? Gyújtó kábel, gyertya átnézve. Esetleg Fuelsave Shell benzin csinál ilyet? Mielőtt autóvillamossági, SSEGÍÍÍTSETEK!!!!! És nem érdekel senki negatív "olasz" "fiat" beszólása, büszke vagyok arra, amim van, másnak még ez sincs, három gyerek mellett! Idióták kíméljenek! Köszi.
2012. jún. 15. 10:56
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szia, nekünk is az üzemanyag szivattyú jött ki végül levittük a Fiat szervízbe, megszereztük az üzemanyagszivattyú motorját 20.000-ből kijött.....vicces.. használtuk a kocsit kb 8 nap után ugyan az a baj.. plussz dettó az mint nálad nem az, hogy leengedi a fordulatot, hanem felpörög mintha valaki tövig nyomná a gázt... most ott tartunk, hogy vissza se merjük vinni mert elfogyott a pénz. Elegem van ebből a találgatásokból minden találgatás minimum 20.000 ft-ba kerül, ennek szerintem valami elektronika baja van ami tönkretette az új szivattyú motort.

Légyszi írj már, hogy nálad mi a helyzet mert ott tartok már, hogy inkább eladnám a kocsit minthogy hetente 20-30 ezerbe kerüljön :S és még menni sem tudunk vele bezzeg 20-30 éves kocsik meg hasítanak az úton :( elkeserítő az egész.

2012. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nálunk az üzemanyag-szivattyú icipici szelep része ment tönkre, ezért cseréltük ki egészében garanciális (?) bontott gyári alkatrészre, semmi baja azóta. Remélem így is marad. És autóvillamosságihoz vidd, mi megúsztuk a munkadíjat 15000-ből, pedig nívósabb helyre vittük, szerencsénk volt (+15000 az alkatrész). Remélem gyors túl lesztek rajta, én is bele voltam keseredve, és sajna nekünk is érvágás volt, remélem nem lesz gond már egy darabig.
2012. aug. 2. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!