Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy hamarabb...

Hogy lehet, hogy hamarabb fent vagyok 100on, mint a gyári érték?

Figyelt kérdés
Papíron 10,8 mp a 0-100 km/h gyorsulása a kocsimnak, de 10,2 mp alatt sikerül. Az "autopult" nevű oldalon is többször észrevettem, hogy azt írják pl, hogy a gyári 0-100 ideje 8 mp de az ő általuk mért meg 7,5 mp... hogy lehet ez eddig azt hittem, hogy a gyár úgy van ezzel, mint a fogyasztással pl városra írnak 6 litert, de 7 alá sose lehet vinni

2012. jún. 12. 19:17
1 2
 11/15 Theorba ***** válasza:

6.-hoz:

A mérésem többszöri 5 km hosszú egyenletes sebességen való visszaosztáson alapszik, tehát az eltérés nagyjából a nullával egyenlő. Ráadásul ezt több sebességtartományban is megismételtem.

2012. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg abszolút pontos a sebességmérő (mondjuk ez ritka), de a mérés indításának és megállításának pontatlansága akkor is ott van és bizony jelenthet akár többet is 0,6 másodpercnél.
2012. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Theorba ***** válasza:
Ennek kiküszöbölésére szolgál a min. 5 km-es táv, és a többszöri, egybevágó eredményekkel zárult méréssorozat.
2012. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A többszöri mérés minden esetben jót tesz a pontosságnak, az egyedi hibák hatása eloszlik. Viszont az 5 km-es távnak csak a kilométeróra kalibrálásánál van értelme. Ha mondjuk 0,5 másodpercnyi hibád van az óra indításából és megállításából, az sokkal kevésbé befolyásolja az 5 km-es mérés pár perces időtartamát (még 120 km/h-nál is 2,5 perc a mért idő), mint mondjuk az 1 km-es szakasz 1 perces és az alatti idejét. Ha viszont gyorsulás méréséről van szó, akkor nem te határozod meg a lefutott táv hosszát. Ott csak a mérés többszöri, két irányban, különböző szélviszonyok közti megismétlése vezet használható eredményre.
2012. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Theorba ***** válasza:

(—Még jó, hogy a gyorsulás nemigen foglalkoztat.

Ám tegye, akinek jólesik.)

2012. jún. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!