Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lefestetem egy jó festővel...

Ha lefestetem egy jó festővel a biciklimet akkor az a festék hamarab lejön mint a gyári?

Figyelt kérdés
??

2012. jún. 9. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ mivel festitek és hogyan készítitek elő a festésre. Én itthon maszekba már lefestettem a bicajomat szürkéről bordóra. Vettem festékszóró sprét, letisztítottam a vázról a régi festéket utána a nyers vasat átcsiszoltam lezsírtalanítottam hígítóval után átfújtam, hagytam száradni neki egy egész éjszakát amint megszáradt átpucoltam és lakkal után fújtam. Ha nem lesz zsíros a nyers vas és tesz rá védőréteget is akkor kevésbé fog kopni. Meg az sem mindegy milyen festéket hazsnál mert nem mindegy hogy pár 100 Ft-ost fúj rá az illető ami 1-2 éven belül lekopik róla, vagy egy jó kültéri festésre alkalmas idő álló festéket szór rá. Ennek persze bivaly erős szaga is van célszerűbb valami védőmaszkot is használni festés közbe, de az tuti megmarad rajta 5-10 évig. Persze ha vigyázol rá és nem koptatod.
2012. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

porszórás,+ráégetés


annál tartósabb festés nemlétezik

2012. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A régi festéket rendesen el kell távolítani: hígító, kaparás, csiszolás, homokfúvás.

Aztán jöhet a porszórás és az égetés.

2012. jún. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyárilag többnyire porszórják és azt ráégetik.

Házilag többnyire csak átfújják valamilyen festékkel.

A porfestés többnyire jóval tartósabb mint akármilyen festési eljárás, tehát tartósabb.


Bár nekem tapasztalat hogy bicajvázat 3 rétegben(alapozó és 2 réteg festék) átfújtuk és tartósabb mint a gyái porfesték, legalábbis kopási szempontból, mivel vastagabb és így nehezebben kopik fémig.

Persze sokkal jobban karcosodik mint a gyári.


Am meg ha alu vázas a bicaj akkor eloxálni kell :D

Na az eléggé tartós megoldás :)

2012. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
alu!! és köszi a válaszokat
2012. jún. 9. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!