Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy hamarabb...

Hogy lehet, hogy hamarabb fent vagyok 100on, mint a gyári érték?

Figyelt kérdés
Papíron 10,8 mp a 0-100 km/h gyorsulása a kocsimnak, de 10,2 mp alatt sikerül. Az "autopult" nevű oldalon is többször észrevettem, hogy azt írják pl, hogy a gyári 0-100 ideje 8 mp de az ő általuk mért meg 7,5 mp... hogy lehet ez eddig azt hittem, hogy a gyár úgy van ezzel, mint a fogyasztással pl városra írnak 6 litert, de 7 alá sose lehet vinni

2012. jún. 12. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha már egy kicsit más a nyomás a kerékben, már változik minden. a túlfújt kerékkel lehet alacsonyabb fogyasztást csinálni, de veszélyesebb is.
2012. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nekem is jobb a gyorsulásom mint papíron, fent van egy normális gumi (pirelli pzero nero) plusz kapott egy kis chipet :D
2012. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mivel mérted azt a 100 km/h-t? A beépített sebességmérő csal, de ezt biztos tudod.
2012. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3. írja, az a 100 kb. 90 volt.

Nem mindegyik pilóta tudja megfutni azt a gyári értéket.

2012. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Theorba ***** válasza:

Hát, nem is tudom.

Pl. a Hondám órája hajszálpontos. Lemértem.

2012. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a mérésed pontatlansága bőven nagyobb annál a 0,6 másodpercnél, amivel eltér a mért értéked a gyáritól. Kicsit csalhat a sebességmérő (és általában felfelé), illetve a mérés indítása és megállítása sem biztos, hogy pontos (pár tizedet gond nélkül lehet tévedni mindkettőnél). Könnyen összejöhet még 1 másodperc körüli eltérés is, ami pusztán a mérés pontatlanságából adódik.
2012. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
így van házilag nemtudod ezt olyan pontosan megmérni, meg lehet h lejtett kicsit az út v akármi, nemtudom hogy mérted, de a kocsi órája felfele csal, gps-el meg ilyet nem tudsz mérni...
2012. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pontos méréshez: Ha van androidos telefonod, akkortoltsd le az ulysse speedometer nevu gps alapú programot. Abvan van funkcoo h megmeri pontosan az elindulas pillanatátol a 100km/h elereseig eltelt idot, es neked semmit sem kell pont idore csinalnod, pl stopper indit-leallit
2012. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Es az autod sebeseegmerojere ne hagyatkozz, mert mint minden autoe ugy van beallitva h 4-5 km/h-val tobbet mutasson
2012. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
pontos erteket semmilyen androiddal, stb nem lehet merni, csak a szamitogepre kotott eszkozzel es versenypilotaval.
2012. jún. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!