Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 12-éves 73-ezer...

Van egy 12-éves 73-ezer km-ert futott Daewoo Matiz autóm az ajtók alja, csomagtér, motorháztető, küszöbök, hátsó sárvédőívek korrodálnak pedig mindig garázsban állt körübell menyiért teszik rendbe? úgy hogy szép legyen, ne látsszon hogy javítva volt?

Figyelt kérdés
esetleg mivel tudnám a következő 6-8-évre "megóvni" a rozsdásodástól?
2012. jún. 9. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb kárt az okozza a karosszériában,ha beállnak egy fűtött garázsba télen,sós latyakkal a kasztnin..
2012. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem fűtött
2012. jún. 9. 16:26
 3/12 anonim ***** válasza:
a nem fűtött ,a legrosszabb,mert abban rozsdásodik az autó legjobban,
2012. jún. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ér annyit az autó, hogy megérje rendbe rakatni. Mondjuk attól függ mennyire rozsdás. A karosszéria munka jó drága, főleg fényezéssel
2012. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"a nem fűtött ,a legrosszabb,mert abban rozsdásodik az autó legjobban,"


Ne menjünk most bele a galvanizáció folyamatába,ha kérhetem.



Kedves kérdező a lényeg az,hogy a sok álláss árt az autónak a legtöbbet. Minden téren. Idő előtt elöregszenek a gumialkatrészek,szilentek,szimeringek.

2012. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Napkiraly ***** válasza:
ha jól sejtem felületi rozsda. Daewoo ticom volt,felületi rozsdával vettem. Kevertettem hozzá festéket, ahol rozsdás volt lekapartam lemezig és belejavítottam,3 réteg alapozó, 2 réteg festék, 1 réteg lakk. Száradás után vastagon políroztam és ezt 3 havonta ismételtem. A kocsi alján a rozsdafoltokra alvázvédővel rákentem. Sosem voltak rozsdagondjaim többé az autóval.
2012. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
értem köszönöm igen felületi kivéve a bal kerékjárati ívnél ott már át is lyukadt azt esetleg valaki megtudná mondani hogy jobb-e a 2-e matiz rozsda védelme mint az 1-es-é? mert igazából más gondom nem lenne a kocsival csak az hogy azért szerintem erősen rozsdásodik 12-éves korához képest mi lesz 18- 20 éves korában? szétporlad? más márka jelzéssel elátot auto is enyire korrodál? régebben volt suzuki swiftem és opel corsám is azoknál kb csak 16-18 éves korukba voltak enyire rozsdássak mint ez 12-évesen vagy csak azoknál nem lehetett látni?
2012. jún. 9. 21:14
 8/12 A kérdező kommentje:
én is gondoltam a kijavítás után komplett alváz+üregvédelemre csak nemtudom hogy használna-e valamit megérné-e vajon a belefektetett pénzt alváz+ üregvédelem 55-ezer
2012. jún. 9. 21:19
 9/12 Napkiraly ***** válasza:

van egy 2-es matiz a családban, de nem tudom összehasonlítani, mert nem nagyon hagyja el a garázst, így szalonállapotú. Ha nagyon elkapta akkor szabadulj meg tőle, ugyanolyan korú C corsa jó árban van és rozsdamentes. Mondjuk nekem a tico se volt veszélyes rozsda téren,de figyelni kellett rá.


ja, és kérek két zöld kezet mert megy le a statiztikám

2012. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mentek a kezek :)
2012. jún. 9. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!