Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonosok! Ha a blokkban...

Simsonosok! Ha a blokkban kicserélem a csapágyakat újakra, akkor beszerelés előtt ki kell a gyári zsírzását mosni a csapágynak?

Figyelt kérdés
Mert ugye azt majd a hajtómű olaj keni amit öntök bele.Vagy hagyjam úgy?Ja és főleg a főtengely csapágyra lennék kíváncsi,mert ugye az csak az olajos benzin párlatot kapja.És ha valaki lenne olyan jóindulatú elmondaná,hogy kell a főtengelyt kihézagolni,már hogy milyen hézagolókat kell a csapágy alá rakni,és mennyire kell állítani?

2012. máj. 31. 13:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mért kéne? max nyomsz bele egy kis zsírt.

a simson egyszerű gép az ilyen apróságok nem jelentkeznek teljesítmény növekedéssel.

2012. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
szia köszi a választ,nem is akarok én teljesítmény növekedést,nem azért kérdeztem,de gondolatom szerint a gyári zsírzása eleve kimosódik a blokkban a forró hajtóműolaj miatt menet közben.akkor meg gondolom le kéne cserélni az olajat,és mondom ezt esetleg így szokták elkerülni
2012. máj. 31. 16:37
 3/18 A kérdező kommentje:
de ha valaki konkrétan csinált már ilyet az legyen szives írjon már,előre köszönöm!üdv
2012. máj. 31. 16:38
 4/18 anonim ***** válasza:

Zárt csapágyat vegyél!

Abba nem megy bele a szmetyó sem,a gyári zsírzásnál jobb nincs


Am vágod,hogy kell ki be szerelni?

2012. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
szia,hát még csapágy lehúzót nem sikerült beszereznem,de szerintem anélkül is menni fog,ha nem akkor muszáj lesz szerezni.Még azt hallottam,hogy a főtengely csapágyat hőlégfúvóval melegítsem fel,hogy könnyen belemenjen a főtengely összeszerelésnél.Mondjuk nem tudom zárt csapágyat főtengelyhez??Ha kiolvad belőle a zsír,utána hogy kap kenést?nem ragad meg?
2012. máj. 31. 17:36
 6/18 anonim ***** válasza:

Csapágyat sose melegítsd fel,ha nemakarod megsz*patni magadat.-)

A csapágyházat kell.

Igaz,a főtengelynél nyitott van,hiszen az olaj adja neki a kenést

2012. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
szia köszi a választ!de akkor a főtengelyt melegítés nélkül is könnyen be tudom rakni?gondolom erre is biztos van valami spec behúzató,de nélküle is sikerülni fog?berakom a két blokkfélbe az 1-1 főtengelycsapágyat,és a főtengelyt a blokk összehúzó csavarok tekerésével húzatom be?már mint ahogy normálisan csavarnám össze?
2012. máj. 31. 18:07
 8/18 anonim ***** válasza:

Erőfeszítés nélkül be tudod rakni a főtengelyt.

Kézzel simán össze lehet tolni a blokkot,esetleg óvatosan még megkocogtatod gumikalapáccsal.

A csavarok meghúzási sorrendjére figyelj oda.

Én a szimeringeket is beszoktam kenni gumiám pasztával,így szivárgás kizárva.

2012. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszi a segítségedet,így már bátrabban merek hozzáfogni biztos menni fog majd.párszor szedtem már szét szimó blokkot,de csapágycserét még nem csináltam soha,csak más motorokon. nem is hallottam még ilyen pasztáról,olajálló?a blokkfél tömítésekhez is jó?idáig én FBS-t használtam a tömítésekhez
2012. máj. 31. 19:07
 10/18 anonim ***** válasza:

Mindenhez jó,és magas hőállóképessége van..


Szerintem jobb mint a sima sziloplaszt

2012. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!