Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől szökik a kiegyenlítő...

Mitől szökik a kiegyenlítő tartályból a hűtővíz? OPEL Astra G 1.4 16V (1999)

Figyelt kérdés

Ha hosszas ideig nem használom az autót (akkut is lekötöm ilyenkor), majd újra használatba veszem pl 1 hónap után, akkor azt veszem észre, hogy a kiegyenlítő tartály "hideg" szintje nincs a korábban feltöltött vonalnál. Leesik a szint, s ilyenkor mindig kinyitom a tartály fedelét, ami egy sziszegés után kissé visszafolyik a tartályba, de akkor is alacsonyabb a szint!

Ha megyek egy kört az autóval, üzem meleg motort leállítom, akkor a hideg szintig visszamegy a folyadék!


Ma délután elindítottam a kocsit, és azt vettem észre, hogy a hűtőből kijövő VASTAG GUMI cső nedves, és beindítás után elkezdett a motortérben füstölni 30 mp-ig, majd elillant onnan a folyadék. Valószínűsítem, hogy szökik a hűtőfolyadék, mert az autó alatt is valami nyomot láttam...


Lehet, hogy a termosztátból nem engedtem ki a buborékokat (igazából azt sem tudom hogyan kell), s nyitás után megtelik hűtőfolyadékkal, ezért megy lejjebb a szintje?

Illetve az érdekelne, hogy a meleg VASTAG CSŐ rugalmas lesz-e annyira, hogy újra tömítsen megfelelően, s sűrűbben kéne használni az autót? Köszi a válaszokat!



2012. máj. 29. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha víz van az autó alatt,(ahogy írtad) akkor vmelyik cső elélvezett.

Az már sohasem fog "újra tömíteni",kénytelen leszel kicserélni...

2012. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig jó lenne, ha még egy kis ideig kibírná! De nem tudom az lehet-e baj, hogy a gyári rugós bilincs van rajta, s nem csavaros, az jobban fogná talán...
2012. máj. 29. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyári rugós bilincsnél jobb nincs szerintem,de nemvagyunk egyformák.


Nagymeló lenne megállapítanod a szivárgás helyét,úgyérzed?

2012. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén elektrotechnikus vagyok, de az autókhoz abszolút nem értek, csak a villamos részéhez! Nagyon nem merek hozzányúlni, meg ott a klímamotor és klímakör alatta, nehogy rossz gumicsövet húzzak le, aztán elmegy még a klímagáz is....
2012. máj. 29. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokszor igen nehéz megállapítani a szivárgást,mert az sokszor csak terheléskor(üzemi nyomás) ereszt egy kicsit,azaz amikor forró a víz, ráadásul ekkor pillanatok alatt el is párolog.

Ez lehet laza bilincs, kirepedt tömlő, mikró-lyuk a hűtőn egy kavicstól,illetve kissé megkopott vízpumpatömítés,de lehet hogy az utastérben lévő fűtőtestnél van mikró szivárgás.

Szóval sokszor nehéz megtalálni a kis vízveszteségű elfolyást. Keress szürkés barnás száradt foltot.

2012. máj. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információt, megnézem mégegyszer!

Egy másik ismerősöm azt tanácsolta, hogy eresszel le a hűtővizet, majd vegyem le a vastag csövet, és tisztítsam meg rendesen, majd fújjam be szilikon spray-val eltömíteni az apró hajszálrepedéseket. Kicsit félek ettől a művelettől, de ha szükséges megteszem.

Az az érdekes, hogy melegen nincs szivárgás, csak hidegen, ha tovább áll az autó egy helyben!

2012. máj. 30. 08:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Most jöttem a garázsból, és az a helyzet, hogy a hűtő cső (vastag) mindkét végénél, a bilincseknél ereszt! Gyors megoldásként tettem mindegyik végére gyors kötözőt, jól meghúztam, befújtam kívülről szilikon spray-vel és még egy csinos kis zöld bálamadzaggal is megfeszítettem a végeket. Bízom abban, hogy ezt a nyarat kihúzza, mert úgyis aug-szept. környékén hűtővíz csere + olajcsere, s akkor egybe minden ki lesz cserélve!

Nem nagy mértékű a folyás, így ha annyira folyna, akkor utánatöltök, ha rosszabbra fordul a helyzet, akkor csere!

2012. máj. 30. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!