Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha a kinézett...

Mi van akkor, ha a kinézett használta autó, amit szeretnék megvenni az ország túlsó végében van?

Figyelt kérdés

Hogy szokott ez működni a gyakorlatban?

Akkor minimum háromszor oda-vissza kellene utaznom érte?

1. megnézni

2. ha megfelel elvinni állapotfelmérésre

3. ha ezen is megfelel (egy nap alatt felmérik?) aláírni az adásvételit, biztosítást kötni és átíratni, valamint (4.?) elhozni.


Az átírást és a biztosítás kötést intézhetem a lakóhelyemnek megfelelő okmányirodában, vagy csak ott lehet ahol az előző tulaj lakik?


2012. máj. 26. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha forgalomban van az autó akkor 1 körből megoldható az egész! Odamész reggel, elviszed állapotfelmérésre (ami szart nem ér, 1 óra alatt megvan) biztosítást kötsz a neten, majd beleülsz, és hazajössz. Ennyi
2012. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát én azt csinálnám hogy agyonfényképeztetném aztán ha megfelel rádumálnám a tulajt hogy hozza el félútig és valahol találkozzatok. Egy benzinkút vagy pláza parkólóba például. Aztán ha megfelel megveszed. Ha meg mégse akkor a tulajnak kifizeted a benzint ,hogy eljött és meg van oldva a dolog.
2012. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pénz a zsebbe, két-három cimet az útvonalon összeszedni és irány . Én igy mentem motort venni legutóbb , 270km irányonként ,de azzal a tudattal,hogy mindenképpen hozok haza egyet . Senki nem szereti azt,ha "majd visszajössz" ,mert az ilyenek 99%-a nem megy vissza többé . Jobban jársz állapotfelmérés szempontjából is,ha viszel magaddal valakit,aki mélyebben össze van barátkozva a kiszemelt tipussal . Biztositást azonnal köthetsz rá neten is(ahogy az előttem szólo is leirta már) vagy akármelyik helyi irodában ,okmányirodát pedig ráérsz két héten belül elintézni .


Ami még izgalmas lehet - célszerü viszont az eredetiségvizsgát úgy megcsinálni,hogy még az eladó nevén van az autó ,mivel igy nem buktad el a pénzed,ha valami griz van vele

2012. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát te nem vagy 100 ha 3x mész el.

Megnézed vagy megnézitek elviszitek eredetiség vizsgálatra a legközelebbi helyre. Ha jó kifizeted átutalod akármicsinálod..

Hazamész a friss kocsival és otthon átíratod mert 15 napod van rá.

Mit szaladgálnál 3x?? Ennyire sok időd pénzed van ilyesmire?

Minek?

2012. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát, nekem ez azért körülményesebbnek tűnik.


Szeretnék azért több autót is megnézni nem egyből dönteni, de tegyük fel, hogy olyan meggyőző minden, hogy azonnal megvenném.


Ekkor ennek a napnak munkanapra kell esnie, hogy biztosítást is tudjak kötni, bank is nyitva legyen és egy a közelben lévő szerviz is nyitva legyen.

Ezért szabadságot kell kivennem és az eladóval is egyeztetni kell, hogy napközben meg tudjam nézni az autót ne csak este 6 kor, miután hazajött a melóból.


A szervizzel is előre le kéne egyeztetni, hogy azonnal fogadjanak és azonnal kezdjenek neki az állapotfelméréshez, ahogy odaérek. Ne azzal jöjjenek, hogy majd ekkor meg akkor... mert mennyi munkájuk van.


És mivel tényleg az ország másik vége, ha Intercityvel is megyek egy átszállás minimum és 7 óra mire edaérek. Plusz még a helyi címet is keresgélni, eljutni valahogy...

Ha reggel 5-kor indulok minimum dél lesz mire odaérek. Megnézni, állapotfelmérés, akkor még rohammunkában biztosítót keresni egy teljesen idegen városban és ha még nincs délután 4 óra bankot is keresni a kifizetéshez, átutaláshoz...


Ez mind besűríthető pár órába?

2012. máj. 26. 21:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Bank minek? Viszel pénzt a zsebedben. Biztosítást hétvégén is lehet kötni a neten. Az állapotfelmérés meg felesleg szervizben. Jobb, ha viszel egy hozzáértőt, aki nem autószerelő, mert azok hülyék a témához.
2012. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mert milliókkal a zsebemben nem szívesen tömegközlekednék több száz kilométert, több járművön átszállással.

Ha hétvégén kötöm a biztosítást, hogy viszem el az autót biztosítás nélkül? Nem a szomszédba viszem haza.

Nincs olyan ismerősöm, aki ennyire ért az autókhoz. Meg egy műszeres mérésnek mégiscsak jobban hiszek, mint annak, hogy valaki ránéz.


Na mindegy... köszönöm mindenkinek a válaszokat. Igazából nem szándékozom elutazni ilyen messzire. Még csak nézegetem neten az autókat, nem olyan sürgős a vásárlás. Csak közben felmerült az egyik hirdetés alapján bennem ez a kérdés.

Azért remélem találok megfelelőt közelebb is. :)

2012. máj. 26. 22:19
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha hétvégén kötöm a biztosítást, hogy viszem el az autót biztosítás nélkül?"


Ha egyszer megkötötted a biztosítást, miért kéne biztosítás nélkül elvinni??? Leülsz a net elé, megkötöd, és van biztosításod. Ennyi!

2012. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 L.Thomas ***** válasza:

Igen az autószerelők hülyék az ilyesmihez vigyél egy cukrászt vagy egy könyvelőt azok értenek hozzá...

Te is értesz annyit hozzá mint bárki más...

Átnézed átrángatod megfigyeled stb.. próbakőr esetleg egy sz.gépes computer kiolvasás hogy nem e volt csavargatva az óra és annyi.Ne más mondja meg hogy jó lesz-e neked a kocsi te érezd..

2012. máj. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Leülsz a net elé, megkötöd, és van biztosításod. Ennyi!"


Jó, mobilnetem, laptopom van (na cipelhetem még azt is), megkötni meg tudom, csak akkor még nyomtatót is vihetek magammal, hogy kinyomtassam róla az igazolást. Mert egy esetleges közúti ellenőrzésen bemondásra, hogy megkötöttem, nem biztos, hogy elhiszik.

Jó, persze tudom, keressek a neten előre abban a városban valami netkávézót (van ilyen egyáltalán még?) ahol nyomtatni is lehet és hétvégén délután is nyitva van. Na, de akkor szintén egy újabb dolog, amit be kell sűríteni abba a pár órába.

2012. máj. 27. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!