Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg úgy van, hogyha...

Tényleg úgy van, hogyha sikeresen levizsgázom B kategóriából, nem kapok rendes jogosítványt 2 évig, hanem csak átmenetit?

Figyelt kérdés
Igazándiból nem tudom hogy akkor ez most pontosan hogy működik. Ha 2 évet balesetmentesen vezetek, utána megkapom a rendes, elvileg örök jogosítványt?

2012. máj. 26. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem,2 évig utánfutót nem húzhatsz vele
2012. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon megkapod a rendes plasztik lapot, de két évignem vontathatsz, és 18 éves korodig nem mehetsz külföldre vele!


Szlotákiában pedig 18 éves korig felnőtt jogosítvánnyal rendelkező kisérő kell. (ha minden igaz)


De ideiglenes jogosítványt már régen nem adnak, bár nekem még volt 1985-ben.

:)

2012. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Annyiban igaz hogy 2 évig Kezdő Vezetői Engedély-nek minősül.


Ez csupány annyit jelent hogy 2 évig nem húzhatsz utánfutót. Nem jelent se többet, se kevesebbet.

2012. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 12 éve vizsgáztam le. Akkor úgy volt, hogy ugyan azt a jogsit kaptam, de volt benne egy olyan bejegyzés, hogy két évig kezdő jogsinak minősül. Azaz nem vezethettem vele külföldön és nem húzhattam utánfutót. (Nem mintha ezt olyan óriási veszteségnek éreztem volna, mert a mai napig nem tettem még egyiket se a kettő közül.)

Később sem kaptam utána másikat. Ugyan ez a jogsim volt, csak akkor ugye már lejárt ez a dátum, tehát mér nem vonatkozott rám a korlátozás.

De egyik jogsit se kapod örökre. Időnként lejár és meg kell hosszabbíttatni. Ekkor el kell menni orvosi felülvizsgálatra, ez után kérni az okmányirodába a hosszabbíttatást. Meg fizetni is kell rá valamennyit.

Egyébként én még pont az utolsók között voltam, akik 12 éve még papír alapú jogsit kaptak. Az két éve járt le. És akkor már én is kártyásat kaptam.

2012. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. máj. 26. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Átmenetit ez jó XD..
2012. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!