Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apám azt mondja hogy ne...

Apám azt mondja hogy ne vegyek BMV t mert hátsókerék meghajtásos és télen kifogok vele farolni. Nagyon szeretnék egy BMW t! Mit ajánlotok mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egyet - ideje magadtól dönts.

:o)

2012. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha a pénzed megvan rá, vegyél egyet, és tanulj meg vele télen közlkedni. Aki béna, az elsőkerekes autóval is megpörög télen. Aki tud(ja) vezetni, az meg még élvezi is, ha csúszik egy kicsit :)
2012. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mindegyik bicikli hátsó kerék meghajtásos. :D Esetleg néhány elektromos tesz ez alól kivételt.
2012. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Veszel 1.6-ost, és azt mondod neki, hogy azzal lehetetlen kifarolni még télen is. Egyébként ha leesik az első hó, kimész egy elhagyatott parkolóba, és megtanulod visszahozni az autót csúszásból, és legalább nem fogsz elkezdeni sipákolni ha mégis megcsúszik. Ennyi az egész. Nem kell vadállat módjára közlekedni vele, és nem csúszik meg.
2012. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Zsigulival is megtanulak vezetni az emberek, DE mindenféle stabilizáló elektromos kütyü meg blokkolásgátló nélküli hátsókerekes autóknál oda KELL figyelni a közlekedésre.

Ha képes vagy óvatosan megtanulni vezetni, akkor minden további nélkül. Persze - mivel gondolom a kérdésből hogy fiatal vagy - előbb-utóbb ki akarod majd próbálni mit lehet játszani vele, a lényeg hogy azt kihalt helyeken, pl. üres betonplaccon csináld ahol se magadban, se másban nem teszel kárt.


Egyébként letaposott havon, jégen, csúszós aszfalton vagy poros úton meg tudja viccelni a gyakorlatlan embert a hátul hajtós kocsi. Pl. nagyapám (Isten nyugosztalja) az első télen megtörte a frissen vásárolt Zsigulit - kanyarban megcsúszott, neki az útszélén álló busznak, onnan meg az árokba; én egy fagyos novemberi napon vágtam árokba egy hátsókerekes pickup-ot, mert megindult a segge és nem bírtam megfogni.

2012. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elsőkerék meghajtásúak is kitőrnek, ha kicsit több gázt adsz nekik csúszós úton.

Sőt az elsőkerék meghajtás esetén télen sokkal óvatosabban kell bánni a motorfékkel mint egy hátsó meghajtásúval.

Saját példa: legelső autóm hátsókerék meghajtású volt, soha nem volt vele gondom télen, csak óvatosabban kellett bánni a gázpedállal.

Utána egy elsőkerék hajtásút vettem, akkor már öt éve vezettem, nem számítottam éppen amatőrnek, mégis az első hó leesése után egy kereszteződés előtt úgy megpördültem vele mint egy búgócsiga, mert nem a kellő óvatossággal motorfékeztem.

Téli vezetés szempontjából ami az egyiknél előny az a másiknál hátrány és fordítva.

Mindkét meghajtásnak megvannak a sajátosságai, előnyei, hátrányai, csak meg kell tanulni a megfelelő vezetési stílust, akkor nem lesz probléma.

Én is, néhány előttem válaszolóval egyetértve azt javasolnám, télen menj el egy elhagyatott nagy üres területre (parkoló) és ott gyakorolj, ismerd meg a gép manőverezhetőségi paramétereit, én is ezt csinálom minden télen amikor leesik az első hó, egyrészt nem árt mindíg újra gyakorolni a téli vezetési stílust, hogy átálj a nyáriról, másrészt meg jó "buli" számomra még így 24 év után is. (teherautóval) :)

2012. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, kérdés ez? Vedd meg a BMW-t, ha az kell. Nem értem ezt a hátsókerék-rinyát. Pár évtizeddel ezelőtt még majdnem minden autó hátsókerekes volt, nem volt téli gumi, aztán valahogy mégis közlekedtek. Nekem is hátul kapar a gép, ABS-en kívül semmi elektronika nincs benne, és még sem volt semmi probléma télen. Sőt, kicsit gyakorolsz, a hóban viszonylag kockázat nélkül, kis sebességgel tudsz driftelgetni, ami hatalmas élmény (de ne forgalomban csináld!) Viszont egy garnitúra rendes téli gumit tényleg nem lehet elspórolni!
2012. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én külön örülnék egy hátsókerekesnek. Télen iszonyatos feelingje van amikor a hajnalban egy elhagyott úton driftelgetsz. :D
2012. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is már 12 éve van hátsókerekes autóm. Eddig soha semmi problémám nem volt vele amiatt, hogy a hátsót hajtja.

Igaz nem is szoktam állatkodni vele.

2012. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Üdv! Nem irtad , hogy milyen Bmw re gondolsz de gondolom nem veterànra. A fiatalabbakban meg ugyis ott az elektronika. Én egy 2009 es 530d-t hajtok még soha nem volt vele gondom télen. Pedig màszkàlok sokat és nem csak vàrosban. Idàig egyszer akattam el vele tavaly màrc 14 én este de akkor meg tök mindegy volt milyen a hajtàs!
2014. ápr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!