Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtudná nekem mondani valaki,...

Megtudná nekem mondani valaki, hogy hogyan alakítják át az első vagy hátsókerék hajtású autókat összkerékhajtásúra? Köszi.

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán alakítják át, mert általában nincs rá lehetőség.

Igen nehéz egy elsőkerék hajtású kocsiról "levenni" a hajtást a hátsókerékhez (ez még talán a könnyebb, mert difinek van hely némi faragással), de annál nehezebb egy hátsókerekes orrmotoros kocsiba (itt könnyebb a hajtást levenni) az elsőkerekes tengelyeket. difit berakni, nincs rá hely.

Ja! Teljesen új kocsit persze lehet építeni...

2012. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerencsésebb esetben készült a modellből összkerékhajtásos, és akkor már csak másik váltó/osztómű, féltengelyek, flex, heggesztő és egy két "apróságra" van szükség. Ha ilyen nem volt, akkor az előttem szóló már megmondta.
2012. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De a WRC-s autókkal mi a helyzet, mert ott általában egy elsőkerekes az alap pl egy Focus vagy egy Fiesta? Am köszi a válaszokat :)
2012. febr. 17. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Már mondtam..

"Teljesen új kocsit persze lehet építeni..."'

Csak kivülről hasonlít a nevére. Bukócsövek garmadája van benne, dupla (vagy spéci) lengéscsillapítók, abban semmi eredeti nincs...

2012. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!