Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, hogy megusszam...

Mit csináljak, hogy megusszam a büntetést? Nem akarom már megvenni az autót miért engem keresnek?

Figyelt kérdés
Volt egy adásvételi szerződés.Átakartam íratni az autót de nem adott a tulaj törzykönyvet.Viszont bement leadni az adásvételit.Engem meg kerestek miért nem íratom át?Mondtam,hogy mert nincsen törzskönyv felvettek egy jegyzőkönyvet és köröztették.Nekem nem jeleztek most meg azt írják vigyem be a rendszámot meg a forgalmit.Viszont az autó hivatalossan nincsen a nevemen.Mit csináljak nem kell nekem az autó!!
2009. jún. 29. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Ha már aláírtad a szerződést és kifizetted a vételi árat, akkor (hacsak a szerződés másképp nem rendelkezik) a tiéd az autó, akár akarod, akár nem, át kell íratnod.

2009. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
ismerös!menj be az okmányirodába mond el mi történt és határozat alapján kivonják a forgalomból!
2009. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Körültekintőbbnek kellett volna lenned. A probléma összetett.


Ha a forgalmi engedély régi tipusú, és még nincs törzskönyv, attól még ugyanúgy át kellett volna íratnod hivatalosan a nevedre.


Ha új tipusú a forgalmi engedély, törzskönyv nélkül nemlett volna szabad elhozd az autót, mert azt csak a korábbi tulajdonos tud csináltatni, ha elveszett, ugyanis anélkül nem lehet átíratni.


Csak egyet tehetsz, visszamész a tulajhoz, és visszaviszed az azutót, és visszakéred(perled) a pénzedet, ha nem ad ja át a törzskönyvet

2009. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Vagy egyáltalán nálad van a kocsi, és fizettél érte, Ez nem világos..
2009. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak papíron van fizetve amugy nem kellett érte ez egy barátnőmé volt vagyi s a nagybátyja nevén.A csajszi adta nekem.Csak át kellett volna íratnom.De nem volt törzskönyv így nem tudtam és le is tettem róla.Csak formaságból írtunk adásvételit amit a tulaj bevitt én nem is tudtam róla.Csak,most hogy kaptam a levelet.
2009. jún. 29. 21:56
 6/10 anonim ***** válasza:
a csajjal mentél be?de ezt nem értem hogyhogy nincs törzskönyv?anélkül el se lehet adni kocsit!én csak azt tudom mondani h irj egy határozatot az okmányirodába hogy mi történt és ugy elvileg majd kivonják forgalomból!
2009. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az elözö vagyok kinek a nevén van a törzskönyv és ki az üzemben tartó?
2009. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudtad átíratni, és ebbe belenyugodtál?? Az autó meg nálad van? Használod?

Így még orgazdaságot is rád tudnak húzni, ha tisztázatlan az autó előélete, mert te egy színlelt adásvételit írtál alá.

2009. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valakitől kaptál egy autót, ami nem is az ő nevén volt, hanem egy harmadik személyé. Te meg ebbe belementél..

Hát no komment !!

2009. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem...

nem értitek.Volt egy autó ami a barátnőm nagybátyja nevén volt.Nekem adták csak ugy írtunk egy adásvételit.Viszont mivel a csaj használta elötte náluk volt a törzskönyv.Csak ők nem találták meg.mondtam oké addig nem viszem el az autót.Mindeközben a nagybátyja bement a polgármesteribe és leadta az adásvételit.Eddig remélem a gyengébb emberek is értik!!!

De az autó nincsen nálam nem az én nevemen van és nem csinálok vele semmit sőőőőőt még egy jegyzökönyv is van a polgármesteriben,hogy én nem kívánom megvenni mivel az ahhoz szükséges íratokat nem vettem át és az autót sem.Nah azért köszi a válaszokat.Bemegyek megmondom,hogy én nyolc napon belül visszaléptem a vételtől aztán jó napot.

2009. júl. 1. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!