Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaphatok még büntetést?

Kaphatok még büntetést?

Figyelt kérdés

ápr 19.-én beleszaladtam egy traffiba, de úgy érzem nem léptem át a 15Km\h tűréshatárt vagy ha mégis akkor kb 1-2Km\h-val. Ez 82 napja volt.

Kaphatok még csekket???


2011. júl. 15. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem
2011. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Még kaphatsz, mivel 6 hónap az elévülés.
2011. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Kaphatsz, és nincs semmilyen tűréshatár.
2011. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Már olyan hogy ""elévülés"" megszűnt. Én 2010 juniusában szaladtam bele és idén áprilisban kaptam meg.
2011. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én még valamikor húsvétkor futottam egybe bele, valószínűleg mért, de azóta semmi... már kezdtem megnyugodni, de most az előző kommentje miatt már nem tudom mi lesz :D
2011. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

de bizony van tűréshatár százalékosan nézik a túllépést ha fotóznak. Ha A rendőr megállít akkor van nagyobb baj. És én az elévülést nem tudom bár 60nap után kellett volna kapnom egy papírt amiben leírják hogy eljárás folyik ellenem, vagy nem???

[link]

ez a link a 2011-es büntetési táblázat és kalkulátor ez alapján is van tűréshatár. Az abszurd hogy 50es táblánál 55el lemeszelnek 5Km\h túllépésért büntetés, egy apró lejtőn is gyorsulhat annyit egy autó úgy hogy nem adsz gázt.

2011. júl. 15. 13:42
 7/14 A kérdező kommentje:

"Nem kell fizetni, ha elévült az ügy. A vonatkozó kormányrendelet alapján a hatóságnak a közigazgatási bírságot a szabályszegés elkövetését követő 60 (a 2011. január 1-jét követően megindult eljárások esetében 90) napon belül kell kiszabnia (és a 2011. január 1-jét követően indult ügyekben az első fokú eljárást a szabályszegést követő 6 hónapon belül be kell fejeznie). E határidőn túl a követelést a hatóság nem tudja érvényesíteni. Viszont tudni kell, hogy a végrehajtás elévülését bármely végrehajtási cselekmény (például egy megkeresés a hatóságok részéről) megszakítja, ilyenkor elölről kezdődik az elévülési idő számolása. Ha tíz év eltelt és nem sikerül behajtani a bírságot addig sem: a határozat nem hajtható végre." ez érdekes olvassátok el.

Neked pedig nem kellett volna kifizetned a 2010-es büntetést ha csak nem volt hatósági megkeresés.

2011. júl. 15. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
gyorshajtaskalkulator.hu
2011. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

13.28-as vagyok. Linkelhetsz be te bármit is. Ezt mi is így tudtuk. És egy rendőr ismerősöm is ezt mondta ha 3 hónapon belül nem küldik ki akkor szard le. Hát én ezt tettem. De egy hónap múlva letiltották a bankkártyámat. Felhívtam a bankot hogy mi ez. És elmondták, hogy valamit nem fizettem e a rendőrségnél. A pénzt átutaltam a megadott számlaszámra és lám másnapra fel is oldották a számlámat.


Úgyhogy rád hagyom a döntést. De olyan, hogy elévül már nincs.

2011. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
akkor itt milyen 60 napos dolgot irnak: [link] ?
2011. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!