Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kormos a gyertya a...

Miért kormos a gyertya a babettában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem egy babetta 207-est, és új gyertya került bele. Az addig nem is volt gond, de az udvaron csaptam vele pár kört, és fulladt, nem akart menni, ki-ki hagyott a motor, aztán leállt. Kivettem a gyertyát, és egy merő korom. Mi lehet ennek a kiváltó oka? Hőértéke szerintem jó, mert a boltban az eladó a "régi" babettához adta

2012. máj. 22. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Már pedig ez hőérték miatt van. A Verhovinámnál is ezt tapasztaltam. A gyertának túl nagy a hőértéke, e miatt nem képes az öntisztulásra.
2012. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Jawa 21-esem ,az is mindíg ezt csinálja . Abba milyen hő értékű gyetya kéne?
2012. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolsó. a kérdésed írd ki te is kérlek, ne itt kérdezz
2012. máj. 22. 21:01
 4/7 A kérdező kommentje:
esetleg más vélemény?
2012. máj. 23. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Be kell állítanod az előgyújtást. Dugattyú felső holtpontjától visszafelé 1,5mm a gyújtásig.tehát bedugsz a dugattyú elejéhez egy cerkát amikor a hengerfejnél van és onnan visszatekered 1,5mm-t majd megtartod és megnézed hol áll a gyújtómágnes. Oda tolod el a jeladó alaplapot.Majd karbi állítás (csavarokon)
2012. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bubán István válasza:

Haveroktól szedjél össze egy marék külömböző gyertyát,aztán próba!A" régi" Babetta,(Stihl,kapálógép stb)alacsonyabb oktánszámú benzinnel és gyengébb olajjal járt.95-ös benzin+piros Stihl olaj1:40-es keveréke tökéletes kenést ad,a jó gyertya sem kormolódni,sem csöpögni nem fog.

Manapság a régi kétüteműek gyújtás-füstölés-erőtlenedés stb problémáját a nem megfelelő keverék használata okozza.

Ízirájder öcsém!

2012. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bubán István válasza:
Bocs:olaj:benzin---1:40
2012. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!