Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gyertya kérdés?

Simson gyertya kérdés?

Figyelt kérdés
Meg akarom nézni ,hogy jó-e a gyertya de nincs nálam a pipa.(csak a blokk) Hogyan tesztelhetném? Ha 6 voltot rákötök a menetes részére és a végére az úgy nem jó?
2012. ápr. 19. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

6 volt nem jó, az édeskevés.

A gyertya nagyfeszültséggel megy mert ívet kell húzni. Úgy mint egy sokkolónál.

Ha nem vagy biztos abba hogy jó-e akkor szerintem vegyél egy újat. Tartalék gyertya sose árt ha van, meg nem romlik, szóval ha meg mégis jó az ami van akkor majd használod azt az új meg jó lesz tartaléknak.

2012. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Okés köszi a választ!

Nyilván a gyertyába nem megy akkora áram amekkora át túdna húzni kb 3 millimétert:D Gondolom a gyertyába feltranszformálja.

2012. ápr. 19. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Asszem 60000 volt. De ha tévedek akkor javítson valaki mert nem vagyok biztos benne.

Áramerősség viszont kicsi, ha az nagy lenne akkor az érintése halálos is lehetne, szóval már párszor engem is agyonütött volna motorszerelés közben :D

Bár azért valamivel gyengébb mint egy normál sokkoló, de ha elég nagyot tud ütni ez is, főleg ha nem számítasz ár :)

2012. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gyertyakábelbe beledugog mint a pipát, és máris olyan mintha lenne pipád :D
2012. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45-50ezer volt körüli érték van a trafóban, és kétlem, hogy 3 miliméter lenne :D Ívet sem tudna húzni. Általában 0.4 és 1.2 között mozog a gyertya hézag.
2012. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!