Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örök kérdés: benzin vagy dízel?

Örök kérdés: benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés

Most készülök autót venni. Dízelre gondoltam, mert 80%-ban városon kívül, autópályán használnám a kocsit. Elég sokat mennék vele, kb heti 500 km-t, így fontos az alacsony fogyasztás.

Viszont egyik ismerősöm a napokban rám ijesztett. Miszerint ő soha nem venne dízelt, mert ha tönkremegy benn az adagoló, vagy bármit szervizelni kell rajta, az jóval drágább, mint egy benzinesnél.


Most akkor melyik érné meg jobban?

Kicsit alacsonyabb fogyasztás de drágább fenntartás, vagy valamivel több fogyasztás, de alacsonyabb szervizköltség?

Melyiket válasszam? Dízel autóm még nem volt, ezért kicsit félek tőle.


2012. ápr. 13. 09:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy autót ha rendesen karbantartanak és normálisan mennek vele, akkor nem kell komoly szervizekre számítani


de gondolom használtra gondolsz, itt igen csak mellé lehet nyúlni


hosszú távra tényleg jobb a dízel, autópályára az a jobb választás

2012. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

én még pár éve hallottam hogy nem szabad dízel autót venni mert nagyon el fognak szállni az árai és lám a dízel utolérte a benzin (még akkor is ha a benzin ára is nőtt)

szóval ha ilyen a tendencia és tényleg még jobban elszáll az ára mint ahogy azt már megjósolták akkor benzinest ére meg venni. (ez onnan indult ki kb 2 éve hallottam hogy nagyon lement a használt dízel autók ára mert el fog szállni pár éven belül a dízel ára)

2012. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, használt, 5-6 éves (~1,5MFt-os Opel) autóra gondoltam.
2012. ápr. 13. 09:29
 4/21 anonim ***** válasza:
20%

Én dízelt semmiképp se vennék. Többe nézek egy 20 éves Ladát, mint egy zsírúj dízel BMW-t.


Ne csak a fenntartást, fogyasztást nézd, hanem a komfortot is.


Szerinted egy kerregő, rezonáló, hangos dízel autó van olyan komfortos, mint egy csendes, kiegyensúlyozott járású benzines?


Nem beszélve arról, hogy a dízel BIZONYÍTOTTAN rákkeltő tehát amit most megspórolsz üzemanyagon, azt 20 év múlva elköltöd rákgyógyszerre.


Ha spórolni akarsz, akkor én az autógázt ajánlom.

2012. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Csak megjegyzés képen: a családban pont van egy 34 éves kitűnő állapotú Lada. Nagyon szeretem azt a kocsit, de több száz kilométer megtételére nem praktikus. Egyrészt ahhoz kényelmetlen, másrészt sokat eszik.


Komfortot tekintve ugyanazon autó két eltérő motortípusa között van lényeges különbség? Nem értem ezzel mire gondoltál...


Volt alkalmam már kipróbálni egy ilyen típusú benzines és dízeles autót is. Az utastérből szinte észrevehetetlen a különbség motorzaj tekintetében.


A dízel égésterméke (főleg PAH-ok) rákkeltő, ez így van. De az utcán jár milliónyi dízel autó, busz, teherautó. Nem hiszem hogy ezen a plusz egyen (amit ugye ha nem veszek meg, attól még az utcán fog futni, mivel használt autóról van szó) fog múlni a rákgyógyszerem.

2012. ápr. 13. 09:44
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

Arra gondoltam, hogy én pl. toleráns ember vagyok, a társadalom nagy része meg áltoleráns, mert pl. elítélik a más orra alá dohányzókat, de nem ítélik el, amikor a dízelautós a rákkeltő,büdös kipufogógázát más közlekedő (gyalogos,kerékpáros) orra alá eregeti.


Egy dízel autós több kárt okoz(jobban beleavatkozik mások életébe) embertársainak az autójával,mint egy benzines, mert mások orra alá büdösít, a csendes lakókörnyezetben mindjárt hangzavar van, ha feltűnik egy dízelautó. És az, hogy így "ártasz" másoknak a saját önző érdeked miatt(kevesebbet fogyaszt a dízel nekem így jó), ez negatív formában az életedben vissza fog rád hatni. (paradox módon valószínűleg pont rákos leszel a saját dízeledtől)


Biztos zagyvaságnak és hülyeségnek tűnik amit írtam,de azért gondold végig.

2012. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
benzines - és szereltesd bele a gázt
2012. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na jó, de ezen az alapon mindenkit el lehetne ítélni, aki autóba ül, buszra száll és nem gyalogol vagy biciklizik helyette a zuhogó esőben, fagyban is, vagy csak felkapcsolja a villanyt.

Ezek közvetett módon mind károsítják az egészséget.

Na meg egy benzines autó kipufogógáza sem minősül éppen gyógyhatású terápiás készítménynek.


Egyébként erről jut eszembe, hogy a szomszédaimnak is dízeles autói vannak évtizedek óta. Az egyik szomszédnak volt egy öreg dízeles F Astrája. Bent a lakásból hallottam, ha hazajött vele a szomszéd, mert annak tényleg olyan jellegzetes traktor hangja volt. :) Aztán pár éve lecserélte egy Fordra, persze az is dízel és szinte kivétel nélkül csak a városban jár vele. Na, ez azért már csendesebb sokkal.

Persze mindig, amikor ki vagy beáll a garázsba, amíg nyitja a kaput a mindig a mi ablakunk előtt áll meg és pöfékelteti a dízelt. De soha nem jutott eszembe, hogy emiatt beszóljak neki.

2012. ápr. 13. 10:07
 9/21 anonim ***** válasza:

Vehetsz dieselt, csak ne 5-6 éves cdi/dci/cdti legyen, hanem inkább 10+ éve szívó vagy turbo diesel. Ezt Opelnél dti-nek hívták. Azokban még nincs common-rail rendszer, nem kell több százezres javítástól félni.

Vagy, mint azt előttem is írta valaki, benzin-gáz.

Miért pont Opel amúgy?

2012. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Öreg autót nem szeretnék venni.


"Azokban még nincs common-rail rendszer, nem kell több százezres javítástól félni."

Attól nem, csak jelentős többletfogyasztástól.


"Miért pont Opel amúgy?"

Mert elsősorban német autót szeretnék. Olaszt, franciát semmiképp. A Japán autók is jók, csak azokhoz drága az alkatrész.

Ezen kívül némi szubjektív ok: ez tetszik. Másrészt a céges autóm is ilyen és teljesen meg vagyok vele elégedve.

2012. ápr. 13. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!