Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örök kérdés: benzin vagy dízel?

Örök kérdés: benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés

Most készülök autót venni. Dízelre gondoltam, mert 80%-ban városon kívül, autópályán használnám a kocsit. Elég sokat mennék vele, kb heti 500 km-t, így fontos az alacsony fogyasztás.

Viszont egyik ismerősöm a napokban rám ijesztett. Miszerint ő soha nem venne dízelt, mert ha tönkremegy benn az adagoló, vagy bármit szervizelni kell rajta, az jóval drágább, mint egy benzinesnél.


Most akkor melyik érné meg jobban?

Kicsit alacsonyabb fogyasztás de drágább fenntartás, vagy valamivel több fogyasztás, de alacsonyabb szervizköltség?

Melyiket válasszam? Dízel autóm még nem volt, ezért kicsit félek tőle.


2012. ápr. 13. 09:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az Opel szerintem is nagyon jó döntés. Pl egy G Astra. Olcsó a fenntartása, fillérekért van hozzá alkatrész.
2012. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Benzin!
2012. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Milyen többletfogyasztás? Bármelyik dti elmegy 5 literrel, ennél az újabbak sincsenek el kevesebből.

Japánhoz drága az alkatrész? Ez kb 10 éve kihalt tévhit.

Pl egy Honda Jazz 100% megbízható, nem fapados, és keveset eszik.

2012. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Honda Jazz. Elmentem 7 évesig, a hasznaltauto.hu-n van belőle ebben az árkategóriában összesen 5 db.


Ismerősömnek volt egy régebbi Civic-je. Mikor mesélte, hogy mennyi egy általános szervizelés, hát emlékszem dobtam egy hátast. Igaz ez már tényleg jó 5-6 éve volt. Azóta lehet, hogy olcsóbb lett, nem tudom...


Mindenesetre visszatérve a Jazzhez, összehasonlítva mondjuk egy H Astrával, szerintem utóbbi sokkal komolyabb (és nekem legalábbis szebb) autó.

2012. ápr. 13. 12:01
 15/21 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat, segítséget, érveket. Ment mindenkinek a zöld pracli. :)
2012. ápr. 13. 12:04
 16/21 anonim ***** válasza:

Izlésről nem vitatkozom, az szubjektív, de hogy egy H Astra komoly autó? Rendszeresen vezetem Tesómét, és hát...Túlérzékeny kormány, harmatos motor(1,4-es, de a cégnél 1,6 is van, az is gyenge), a váltókar a könyökednél van, tiszta fapad.

5-6 éves autót meg amúgy sem szervizbe viszünk, hanem hozzáértő szerelőhöz. Most már alig van különbség az alkatrészárakban, mindegy, japán, francia, vagy német.

2012. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Én meg rendszeresen használom céges autóként. Nincs kímélve, mert nem személy szerint kizárólag én használom, hanem kb 10-en tapossuk. Ennek ellenére az ég világon semmi bajom nincs vele. Ennél jobb autó nekem nem kell.

Az 1.4-es tényleg gyenge ehhez a kasznihoz, nem is szándékoztam ilyet venni. Viszont az 1.6-os (vagy az 1.7-es dízel) már tökéletes.

Szerviz vagy szerelő nem tök ugyan az? Nekem ugyan azt jelenti. Nem márkaszervizt írtam, nem véletlenül!

2012. ápr. 13. 12:42
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A dízel rák keltő,a benzines meg egészséges nem ? :D Szerintetek a csilli-villi 1-2-3 katalizátoros benzines autó nem rákkeltő? Ugyanúgy x és y anyagból z-t csinál .


Egyébként üljetek bele egy 3.0 ,4.0-es dízelbe... nem fogjátok hallani a hangját...



Meg a benzines csak 1 sportdobom van és 6km-ről hallják hogy jövök hülye gyerekekkel mi a helyzet?


Amúgy meg itt minden a pénzről szól ....nem vettétek észre? Minden marketing...aki többet fizet,annak van igaza.

2012. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Szóval ha úgy vesszük leszűkítve a kérdést H Atrából 1.6 benzines vagy 1.7 dízel?
2012. ápr. 13. 12:48
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

Félreértesz, nem mondtam, hogy rossz autó, csak azt, hogy technikailag elmaradott, szűkös, gyenge. Az 1,6 már jobb, de egy normál 1,4-es más márkás jobb nála.

Az a kérdés, hány, és milyen autód volt előtte, azaz tudsz-e viszonítani. Én a 12.et hajtom, hidd el, tudok viszonyítani.

Amúgy a 2 közül az 1,7 cdti

2012. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!