Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tehermentesítő gyűrű?

Sn0wf0x kérdése:

Tehermentesítő gyűrű?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy felni garnitúrát, ami osztókörben pont passzol a kocsimhoz, viszont az ET eltér. A kocsimé 45 ET amit venni akarok 39, viszont a felni szélességét nem tudom. Ha negatív az eltérés akkor is jó a tehermentesítő gyűrű, vagy csak " túméretnél"? Ég a pofámról a bőr, hogy nem tudom, de vannak dolgok amiket rapszodikusan elfelejtek és ez is közéjük tartozik sajnos :D

2012. máj. 21. 12:27
 1/4 kazsemestor ***** válasza:

Tehermentesítő gyűrű nem az eltérő ET-t tehermentesíti.

Annak az a lényege,hogy ha a felni nem fekszik rá a kerékagyra,mert a felni középfurata nagyobb,akkor a felnit csak a tőcsavarok tartják,azok nem bírják el.Ezért szoktak betenni gyűrűt,hogy a kerékagy tartsa a felnit.

Fontos ezt is megkérdezned,a kocsid kerékagyát is lemérni,meg a felni középfuratát is.

Az ET eltérésed azt jelenti,hogy oldalanként 6mm-rel kintebb fog lógni az új felni széle a kocsi alól.Ennek eredményeképpen némileg hamarabb fognak túlterhelődni a kerékcsapágyak.

2012. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. máj. 21. 14:29
 3/4 kazsemestor ***** válasza:

nincsmit! ;)


Amúgy az ET eltérést a nagy szakik lehurrogják majd,mert megváltoztatod vele a futómű geometriáját,stb.

De egyébként én sok sok évig használtam 14-el kisebb ET-s felnit egyik autómon,semmi nem ment rajta tönkre hamarabb,mint a többin.Még a kerékcsapágyak sem.Az egyetlen gond a kisebb ET-vel az lehet,hogy elfér-e hátul a sárvédő alatt a kerék.Nálam pl beleért,módosítanom kellett.

2012. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy 13-as nem férne el, de majd kiderül. Két éve 14-est használtam az ET-re már nem emlékszem, csak arra, hogy nagyon sufnituning módon raktuk fel és semmi probléma nem volt vele. Az autóban van párszázezer km látott ennél cifrább dolgokat is már :D
2012. máj. 21. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!